Sözcü Plus Giriş

Arınç sırrını açıkladı!

Bülent Arınç, büyükşehir yasasıyla mahalle statüsüne kavuşan köylerden Büyüksümbüller'deki hayır yemeğine katıldı, siyasetteki başarısın sırrını açıkladı.

Güncellenme: 21:04, 03/05/2015
Arınç sırrını açıkladı!

Siyasetteki başarısının sırrının keşkek olduğunu söyleyen Arınç, “Keşkek yedin mi için rahat” dedi. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı etkinliğe gelişinde yoğun ilgiyle karşılanan Arınç, kahvede vatandaşlarla sohbet etti. Sohbet sırasında hayır yemeği menüsünde yer alan keşkek ile ilgili bir sırrını veren Arınç, şunları söyledi:

'Galatasaray takar da biz takamaz mıyız'

‘Galatasaray takar da biz takamaz mıyız’

“Büyüksümbüller Mahallesi’nin hayrına hoş geldiniz. Yemek de verecekler üstelik. 15 kazan keşkek var. Keşkek yiyen güçlenir. Ben Meclis Başkanlığı’na aday olduğum zaman ‘Bende keşkek gücü var’ dedim. Keşkek gücü bütün güçleri altüst etti. 385 oy ile TBMM’ye başkan oldum. Keşkek yedin mi için rahat. Vücudun sağlam, aklın zinde olur. Hele hele adaylarımızın keşkek yemesi, inşallah 8 Haziran’da hepsini milletvekili olarak görmeyi nasip eder.”

Arınç da mı olağan şüpheli?

Arınç da mı olağan şüpheli?

Büyüksümbüller Camii’nde öğle namazı kılıp mevlidi dinleyen Arınç, cami avlusunun içine ve dışına kurulan sofralarda hayır yemeğinde dağıtılan etli nohut, cacık, pilav ve keşkekten oluşan menüden aldı. Buradaki konuşmasında seçimden Ak Parti’nin iktidar olarak çıkacağı görüşünü savunan Arınç, şunları söyledi:

GÜVENİNİZİN DEVAM ETTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

“Milletimiz hizmet edeni takdir eder. Milletimiz kendisine kol uzatanı, el uzatanı, arkasını sıvazlayanı, sofrasına ortak olanı ve derdini paylaşanı hiçbir zaman unutmaz. Eğer hükümetimiz istikrarlı ve güçlü olmasaydı, bu hizmetlerin hiçbirini yapamazdık. Allah’a hamd ediyoruz. Hükümetimizin başarılı olduğuna inanıyoruz. Bu bizim kanaatimiz değil, sizin kanaatiniz. Çünkü 2011 seçimlerinde bu hükümete yüzde 50 oy desteği verdiniz. Bir sene bile olmadı, Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu hükümetin 12 yıllık başbakanını daha birinci turda Cumhurbaşkanı seçtiniz. Bize güveninizin devam ettiğini düşünüyorum.”