ASKİ borusu patladı yol çöktü!

Ankara'da ana su borusunun patlaması sonucu, asfalt yol çökerken çok sayıda ev, bahçe ve araçlar sular atında kaldı.

ASKİ borusu patladı yol çöktü!

Yenimahale İvedik metro istasyonu bitişiğinde bulunan Şehit Cem Ersever Caddesinde akşam saatlerinde ana su borusu patladı. Patlamanın etkisiyle asfalt yol çökerken, tonlarca su dışarı akmaya başladı. Ana borudan çıkan su, istinat duvarlarını yıktı. Binaların bahçelerine dolan su nedeniyle çok sayıda daire ve araç sular altında kaldı. İhbar üzerine  olay yerine gelen ASKİ ve 112 Acil ekiplerince evlerinde mahsur kalan vatandaşlar için tahliye çalışması başlatıldı. Çalışmalar devam ederken, cadde çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Belediye ekiplerince emniyet şeridi çekildi.

GÖKÇEK: MADDİ ZARARLAR DERHAL GİDERİLECEK
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, su borusunun patlamasıyla ilgili twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Şu anda maalesef Yenimahalle Cem Ersever caddesinde cazibe ile çalışan ana borumuz patladı. Borunun içinde ki suyun boşalması en az 3 saat sürer. Alt kotta bazı binaların bodrum katını maalesef su bastı. Bütün ekiplerimiz olay mahallinde. Akan suyu İstanbul yoluna veriyoruz. Afete maruz kalan ailelere geçmiş olsun diyoruz. Peşinen ifade edeyim, mağdur olan ailelerin maddi zararları kesinlikle ve derhal giderilecektir. Allah cana vermesin. Mala gelecek zararı Allah’ın izniyle telafi ederiz.

Olaya ASKİ, fen işleri, çevre, itfaiye daire başkanlıklarımız müdahale ettiler. Maalesef 0 kotu altında bodrum katları zarar gördü. Caddeyi ve boruları toparlamak 1,5 günümüzü alacak gibi. Talimat verdim, vatandaşımızın maddi zararları önümüzdeki hafta içinde giderilecek. Tüm zarar gören vatandaşlarıma geçmiş olsun diyorum. Ayrıca vatandaşlarımızın hasar gören otopark ve bahçeleri eskisinden çok daha mükemmel hale hemen getirilecek. Tekrar tekrar geçmiş olsun” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...