Sözcü Plus Giriş

Çevre depolara da sirayet eden yangın nedeniyle zor anlar yaşayan itfaiye erleri, olay yerinde sahur yaptı. Yangın sonucu, palet deposu kullanılamaz hale geldi.

Avcılar, Tahtakale Mahallesi, Eski İstanbulCaddesi üzerinde inşaat malzemeleri satılan bir işyerinin palet deposunda gece saat 01.30 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın, işyerinin yan tarafından bulunan hurda ve plastik malzemelerle dolu 4 farklı depoya daha sıçradı. İhbar üzerine olay yerineBaşakşehir, Avcılar, Bakırköy, Şişli, Bağcılar, Beylikdüzü,Bayrampaşa ve Bahçeşehir'den çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Sağlıkekipleri de tedbir amaçlı olay yerine geldi. İtfaiye ekipleri, alevler içerisinde kalan depoya müdahale edip, sirayeti engellemeye çalıştı. Bu sırada çevredeki işyerlerinde çalışan bazı işçiler de su hortumları ile alevlere müdahale ederken, bazı işçiler de hortumların taşınmasında itfaiyecilere yardımcı oldu. Yangın nedeniyle gökyüzünü yoğun dumankapladı. Olay yerine gelen işyeri sahipleri ise gözyaşları içerisinde çalışmaları izledi. Öte yandan yangın yerinin yakınındaki bir benzinci de tedbir amaçlı bir süreliğine akaryakıt satışını durdurdu.
KOPAN ELEKTRİK TELLERİ TEHLİKE YARATTI
Yangın sırasında kopan elektrik telleri, çevrede tehlike yarattı. Bazı işçiler, sirayetin kopan elektrik tellerinden kaynaklandığı öne sürdü. Polis ekipleri, olay yerindeki vatandaşları zarar görmemeleri için elektrik tellerinden uzaklaştırırken, bazı vatandaşlar ise ellerine aldıkları tahta parçaları ile cadde üzerinde gevşeyen elektrik tellerini yükseltip, itfaiye araçlarının geçişini kolaylaştırdı.
ZOR ŞARTLAR ALTINDA SAHUR YAPTILAR
İtfaiye ekipleri, yaklaşık 1.5 saatlik müdahalenin ardından gece saat 03.00 sıralarında yangını kontrol altına almayı başardı. İtfaiyeciler, bir yandan soğutma çalışması yaparken, bir yandan da olay yerine kolilerle getirilen sandviç ve meyve suları ile zor şartlar altına sahur yaptı. Yangın nedeniyle işyerinin palet deposu kullanılamaz hale gelirken, alevlerin sıçradığı çevre depolarda ise maddi hasar oluştu. Yangının çıkış sebebi araştırılıyor.
Yayınlanma Tarihi:06:46,