Aydın Gündoğdu kimdir?

TMSF, Bank Asya yönetimi kuruluna el koyduktan sonra bankanın genel müdürlüğüne Aydın Gündoğdu'yu getirdi. Aydın Gündoğdu kimdir?

Aydın Gündoğdu kimdir?

BDDK tarafından yapılan açıklama ile Bank Asya yönetimine el koyan Bank Asya yeni yönetimi belli oldu. Bank Asya yönetiminin TMSF’ye devrinin ardından, bankanın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali İslamoğlu, Genel Müdürü ise Aydın Gündoğdu oldu. Aydın Gündoğdu kimdir?

Bank Asya yönetiminin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devrinin ardından, bankanın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali İslamoğlu olurken, Genel Müdürlük görevine ise Aydın Gündoğdu atandı. Alınan bilgiye göre, TMSF Başkan Yardımcısı da olan Mehmet Ali İslamoğlu, Bank Asya'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi. Bankanın Genel Müdürlüğü görevini ise yönetim kurulunda da yer alacak Aydın Gündoğdu yürütecek.

Bank Asya'nın Yönetim Kurulu'nda ayrıca TMSF Başkan Yardımcısı Zülfikar Kanberoğlu, TMSF Daire Başkanları İsmail Güler, Ahmet Mutlu ve Abdullah Güzeldülger'in yanı sıra İdris Turan İlter, Mehmet Ali Gökçe ve Bedri Sayın yer alacak.

AYDIN GÜNDOĞDU KİMDİR?

1966 yılında Ordu, Mesudiye'de doğdu. İTÜ İşletme Fakültesi İşletme Mühendisliği mezunu olan Gündoğdu, İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Ana Bilim Dalı'nda Yüksek Lisans yaptı. 1991-1999 yılları arasında Kuveyt Türk Evkaf Finans Kurumu Proje ve Yatırımlar Müdürlüğü'nde çeşitli kademelerde ve Kuveyt Türk Evkaf Finans Kurumu Mali Tahlil ve İstihbarat Müdürlüğü'nde Müdür Vekili olarak görev yaptı. 1999-2005 döneminde Anadolu Finans Kurumu Pazarlama Müdürü ve Pazarlama Grup Müdürü görevlerini sürdürdü. 2006 yılından itibaren Türkiye Finans Katılım Bankası'nda Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Gündoğdu, 2013 yılına kadar bu görevde kaldı. Gündoğdu ticari bankacılıktan sorumluydu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...