Babuşçu’dan bir olay tweet daha!

Cumhuriyetin “reklam arası” olduğunu söyleyen AKP Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu, gündeme oturacak bir tweet paylaştı.

Babuşçu’dan bir olay tweet daha!

Babuşçu, “BAŞKAN RTE” adlı Twitter kullanıcısının “Bizans dostu kahpe İsmet İnönü” başlıklı tweetini paylaştı.

AKP'li Tülay Babuşçu Cumhuriyet'i tanımladıAKP’li Tülay Babuşçu Cumhuriyet’i tanımladı

Twitt'te, yazılan mesaj şöyle:

CHP'lilerden AKP'li Babuşcu'ya istifa çağrısı!CHP’lilerden AKP’li Babuşcu’ya istifa çağrısı!

“Masa başında toprak nasıl kaybedilir içimizdeki hainleri anlatalım; Lozan Barış Antlaması madde 129: Türk hükümetince Anzak (Arıburnu) bölgesindeki toprak parçaları İngiliz İmparatorluğuna bırakılacaktır… Evet, uğruna 253 bin şehit verdiğimiz Arıburnu İsmet İnönü tarafından İngiltere toprağı haline getirilmiştir. Gelibolu Arıburnu sahilinde Türk devleti asker bulunduramaz, hiçbir şey inşa edemez. İnanmayan Geziciler, ulusalcılar, CHP'liler Lozan Antlaşmasının 129. maddesini okusun da Lozan'ın başarı mı yoksa hezimet mi olduğunu öğrensin. Cumhuriyetin lider sultası Lozan'da; Suriye, Mısır, Irak, Filistin, Kudüs, Yemen, Cezayir, Libya, 12 Adalar ve Balkanları verip geldi.”

Osmanlı sevdasının nedeni ‘lale'lermiş! Osmanlı sevdasının nedeni ‘lale'lermiş!

 

“Osmanlı İmparatorluğu'nun 90 yıllık reklam arası sona erdi”

 

Babuşçu daha önce de Twitter hesabından Cumhuriyeti kastederek, “Osmanlı İmparatorluğu'nun 90 yıllık reklam arası sona erdi” mesajı atmıştı. Bu mesajı büyük tepki çeken Babuşçu, “Aradaşlar reklam arası bitti, film başladı ve isteseniz de istemeseniz de 2023'te vizyona girecek” mesajı da atmıştı.

Babuşçu'ya siyah çelenkli protestoBabuşçu’ya siyah çelenkli protesto

SİLDİ

Bu twiti AKP Balıkesir Milletvekiil Tülay Babuşçu, 1 saat sonra sildiği görüldü.

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, “Bir milletvekilinin Türkiye Cumhuriyetinin kurucularından 2’nci Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü ile ilgili böyle bir twit paylaşmasını şiddetle ve nefretle kınıyorum. Aynı zamanda aynı kınamayı iktidar partisinin gurubunun da yapmasını diliyorum. Neyzen Tevfik’in meşhur bir şiiri var. ‘Ne ararsın tanrı ile aramda’ Bu şiirin son kıtasını Tülay Babuşçu’ya ithaf ediyorum. Kendisini meczup, sapkın ve şerefsiz ilan ediyorum” dedi.

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, böyle bir bilginin taraflarına ulaşmadığını belirterek, “Suç şahsidir. AKP  grubuna dönük bir suçlamada bulunamaz hiç kimse. Burada ifade edildiği gibi ifadeler kullanıldıysa ve gerçek kişi olarak bu ifadeler kullanılmışsa biz AKP olarak böyle bir ifadeye tasvip etmeyiz. Gerekli araştırmalara yapacağız”dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ise, Böyle bir ifade kabul edilebilir değildir. Bu ifadeyi kullanan hakkında gerekli disiplin işlerini başlatacaktır”dedi.

TBMM Grup Başkanvekili Sadık Yakut ise “İlgili partinin gereğini yapmasını temenni ediyorum”dedi.

ÖZÜR DİLEDİ

Tepkiler üzerine söz alan Tülay Babuşçu, “Başlığı fark etmeden retweet yaptığım içerikle ilgili özürlerimi sunuyorum. Bir kastım yoktu. Dikkatsizlik sonucu olmuştur. Huzurlarınızda tekrar rahmetle anıyorum ruhu şad olsun. Hepinizden özür diliyorum. Ardından TBMM başkanvekili Sadık Yakut birleşime 10 dakika ara verdi.

GERGİNLİK ÇIKTI

Verilen ara sırasında CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, AKP grubunun ön sırasında bulunan Babuşçu’ya sözlü tepki gösterdi. Unun üzerine gerginlik çıktı ve AKP ile CHP’li milletvekileri arasında tartışmalar yaşandı. Ardından iki partinin milletvekillerini araya giren diğer milletvekilleri uzaklaştırdı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...