Sözcü Plus Giriş

Bağ evi cinayetine müebbet istemi

İzmir'de bir bağ evinde Mete Yüksel'i 7 kurşunla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Hülya D. ve Nafiz A. için müebbet hapis cezası istendi.

Güncellenme: 11:52, 23/05/2015
Bağ evi cinayetine müebbet istemi

İZMİR’in Bornova İlçesinde dört ay önce bağ evinde Mete Yüksel’i 7 kurşunla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Hülya D. ile suç ortağı olduğu belirtilen Nazif A. hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Olay, 16 Şubat 2015 tarihinde, Yakaköy’deki bir bağ evinde meydana geldi. Evde ceset bulunduğu ihbarı alan jandarma ekipleri, bildirilen adrese gitti. Eve giren ekipler, kanepenin üzerinde hareketsiz yatan bir erkekle karşılaştı. Yapılan incelemede, ölen kişinin Mete Yüksel olduğu tespit edildi. Yüksel’in tabancayla vurulduğu ve vücuduna 7 kurşun isabet ettiği anlaşıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatan Bornova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, 3 bin aracı ve 50 güvenlik kamerasının kayıtlarını inceledi. Bağ evinde ve ölene ait arabada yapılan incelemelerde 5 sigara izmariti, 6 boş kovan, 1 mermi çekirdeği, 6 yerde parmak izi, 1 uzun saç kılı, 1 kısa saç kılı ve 2 bira şişesinde parmak izi bulundu. Araştırmalar sonucu, biri kadın iki kişinin bağ evine gittiği ve daha sonra da olay yerinden hızla uzaklaştığı tespit edildi. Kimlikleri tespit edilen Hülya D. ile akrabası olduğu öğrenilen Nazif A., 2 Nisan’da Balıkesir’de yakalanıp, tutuklandı.

Olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısı Süleyman Sinan Erdem, iki kişi hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası istemiyle dava açtı.

Hülya D. soruşturma aşamasında verdiği ifadesinde, cezaevinde bulunan M.B.S. ile uzun zamandır nikahsız yaşadığını, bu kişiye ait işyerinde çalışan Mete Yüksel’i bu nedenle tanıdığını, bağ evinde yetiştirip kuruttuğu hint kenevirini almak için olay günü Yüksel’i arayıp anahtarı istediğini, kendisinin birlikte gitmeleri durumunda anahtarı vereceğini söylediğini belirtti. Hülya D, “Uzaktan akrabam olan Nazif’i arayıp otogardan beni almasını istedim. Birlikte bağ evine yakın yere otomobille gidip Mete’nin gelmesini bekledik. Arabada, Nazif’ten yanımda getirdiğim silaha mermileri yerleştirmesini ve atış durumuna ayarlamasını istedim. Mete gelince birlikte bağ evine gittik. Burada birer bira içtik. Diz üstü yere oturtup, zorla pantolonumu çıkartmaya çalıştı. Ben de kendisinden kurtulmak için önce bir el ateş ettim. Yere düşmeyince, altı el daha ateş ettim. Dışarıda bekleyen Nazif ile arabaya bindik. Silahı da nereye attığımı bilmiyorum. Balıkesir’de jandarma bizi yakaladı. Namusumu korumak için onu öldürdüm” dedi.

İki sanık, önümüzdeki günlerde hakim önüne çıkarılacak.

DHA