Sözcü Plus Giriş

Bağkur Borç Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Bağkur yapılandırma, prim borcu olan Bağkurluları kapsamaktadır. Mevcut borçlarınızı öğrenmek ve Bağkur yapılandırma detayları haberimizde...

Güncellenme: 14:47, 26/11/2015
Bağkur Borç Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kişilerin sigorta primlerini ödemesi gerektiği için Bağkur sigortası olan kişilerinsürekli ödeme yapmasıgerekmektedir. Yapılacak ödemelerde herhangi bir aksaklık olması durumunda sigorta hizmetlerinden yararlanmasımümkün olmayacağı gibi düzenli bir şekilde ödeme yapılması hem sigortadan yararlanılmasına hem de emekli olmak için gerekli primlerin kazanılmasını sağlayacaktır. Bu açından Bağkur sigortası olan kişilerin online olarakyapacağı Bağkur sorgulama ile sigortasını takip etmesi bu anlamda yarar sağlayacaktır.

Bağkur borcu olan kişilerin internetüzerinden borçlarını takip etmesi için çeşitli Bağkur sorgulamahizmetibulunmaktadır. Sigorta ile birliktekişilerin hem borçlarını görüntülemesi hem de mevcut prim borçlarını online olarak ödemesi mümkündür bu açıdan kişilerin sigortaüzerinden sorunsuz bir şekildehizmet alınması için borç takibinin iyi bir şekilde yapılması ve ödemelerde herhangi bir aksaklık yapılmaması gerekmektedir. Busayede sigorta sürekli aktif kalacağı gibi herhangi bir mağduriyet de yaşanmayacaktır. Ayrıca düzenli olarak yapılacak ödemeler sonrasında emeklilik en erken tarihte mümkün olacak ve kişiler Bağkur üzerinden emekliye ayrılacaktır. Emeklilik ve diğer konularda sigortalı olan kişiler online olarak yapacakları işlemler ile resmi bilgileri öğrenebilmektedir. Bu bakımdan gerek sigorta gerekse de emeklilik konusunda online olarak yapılacak işlemler büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Bağkur Yapılandırma Nedir?
Bağkur yapılandırmada sadece belirli dönmelerde geçerli olan bir hizmettir ve borcu olan tüm sigortalıların Bağkur yapılandırmadan yararlanması mümkündür. Fakat sürekli bir imkân olmadığından dolayı Bağkur yapılandırma sürelerinin takip edilmesi gerekmektedir. Bağkur yapılandırma hizmetinde kişilerin borçları üzerinden tekrar bir yapılandırmaya gidilmektedir. Bu kapsamda kişilerin faizlerinin silinmesi, sadece ana borç üzerinden taksitlendirme yapılması borç yapılandırma ile mümkün olmaktadır. Fakat bu konudaki kesin düzenlemeler yapılandırma ilan edildikten sonra açıklanan mevzuata bağlıdır.

Yayınlanma Tarihi:08:32,