Sözcü Plus Giriş

Bahçeli’nin durağı büyükşehirler

Bahçeli Çankırı, Kastamonu ve Sinop mitingleriyle başlattığı şehir ziyaretlerini sıklaştırıyor

Güncellenme: 08:50, 08/05/2015
Bahçeli’nin durağı büyükşehirler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çankırı, Kastamonu ve Sinop mitinglerinin ardından büyükşehirlerde seçmenlerle buluşacak. MHP Lideri, 8-9-10 Mayıs 2015 Cuma-Cumartesi-Pazar günleri Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın ve Denizli mitinglerinde konuşacak.

MHP Lideri Bahçeli Çankırı, Kastamonu ve Sinop mitingleriyle başlattığı şehir ziyaretlerini sıklaştırıyor. 7 Haziran seçimlerine kısa bir süre kalırken Bahçeli yarın ve hafta sonu yoğun miting programında vatandaşlarla buluşacak.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın verdiği bilgiye göre, Bahçeli'nin yarınki ilk durağı Bursa olacak. Bursalılara seslenerek partisine oy isteyecek olan Bahçeli, Balıkesir mitinginde de seçim vaatlerini anlatacak.

Bahçeli Cumartesi günü miting programını Manisa ve İzmir ile sürdürecek. Bahçeli Manisa'da Cumhuriyet Meydanı'nda, İzmir'de de Gündoğdu meydanında vatandaşlara hitap edecek.

MHP Lideri Bahçeli Pazar günü de Ege Bölgesi'nde olacak. Bahçeli, Aydın ve Denizli mitinglerinde konuşacak.

-GÜNDEMİ ERDOĞAN-
Bahçeli 7 Haziran öncesi partisinin vaatlerini il il dolaşarak seçmene anlatacak. Bahçeli vaatlerin kaynağını da ayrıntılarıyla seçmene aktaracak.
Siyasi rakiplerinden günler sonra alanlara inen Bahçeli, konuşmalarında gündeme ilişkin de açıklamalarda bulunmaya devam edecek. Bahçeli'nin, 7 Haziran seçimleri öncesi il il dolaşarak açılışlara katılan, oy isteyen, bu nedenle de “tarafsızlığına gölge düştüğü” eleştirileri yapılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenmeye devam etmesi öngörülüyor.

MHP Liderinin, özellikle çözüm sürecine yönelik üslubunu sertleştiren ve 7 Haziran öncesi “AK Parti'nin kaybettiği milliyetçi oyları almak amacıyla tavrını değiştirdiği” söylenen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na “milliyetçilik” üzerinden cevap vermesi bekleniyor.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin ayrıca dış politika, ekonomik gelişmeler, çözüm süreci ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı hakkında da açıklamalar yapacağı tahmin ediliyor.
Bahçeli’nin gündeminde seçimlere parti olarak girecek HDP de olacak. MHP Genel Başkanı, HDP ile terör örgütü PKK ve elebaşı Öcalan hakkında değerlendirmelerde bulunarak önemli mesajlar verecek.

Bahçeli yurtiçi mitingleri öncesi Almanya'da da Türk vatandaşlarıyla bir araya gelmişti.

Yayınlanma Tarihi:17:26,