Sözcü Plus Giriş

Bakanlık helikopteri acil iniş yaptı

Hakkari'de doğum sonrası fenalaşan Hülya Çatal'ı aldıktan sonra havalanan Sağlık Bakanlığı ambulans helikopteri, hava muhalefeti nedeniyle acil iniş yaptı.

Güncellenme: 20:06, 21/05/2015
Bakanlık helikopteri acil iniş yaptı

Ambulans helikopter, hava muhalefeti nedeniyle Depin mevkiindeki Hakkari-Çukurca karayoluna acil iniş yapmak zorunda kaldı.

Konya'da sivil uçak mecburi iniş yaptı!

Konya’da sivil uçak mecburi iniş yaptı!

Hakkari Devlet Hastanesi’nde bugün doğum yapan ve doğum sonrasında durumu fenalaşan Hülya Çatal’ın Van’a sevk edilmesini karar verildi. Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans helikopter hazırlandı. Çatal, ambulansla Fatih Kışlasına götürülülerek burada kendisini bekleyen helikoptere alındı.

THY yağmur bekledi, seferleri geciktirdi

THY yağmur bekledi, seferleri geciktirdi

İçerisinde Pilot Şener Turan, 2 yardımcı pilot ve kadın hastanın bulunduğu helikopteri, kışladan ayrıldıktan sonra Hakkari kent merekezine 10 kilometre uzaklıktaki Depin mevkiinde sağanak yağmur yüzünden acil iniş yapmak zorunda kaldı. Pilotun görüş mesafesini düştüğü belirtilirken, hasta Çatal ise bölgeye istenen ambulansla Van’a sevk edildi.

THY uçağı geri döndü

THY uçağı geri döndü

Hakkari-Çukurca Karayoluna iniş yapan helikopteri, teknik bir sorun nedeniyle kalkış yapamazken, olay yerine gelen Hakkari İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yavuz Özfidan, pilottan bilgi aldı. Bu arada askerler de helikopterinin iniş yaptığı bölgede güvenlik önlemi aldı. DHA

Yayınlanma Tarihi:19:41,