Sözcü Plus Giriş

Şenol GEZER

GRUP Yorum’un 30'uncu yıl kutlaması için düzenlediği konser öncesi, Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün sokaklara’ “Konsere gitmeyin” içerikli pankart astırdığı iddia edildi. İnternet sitelerinde yeralan haberin gerçeği yansıtmadığını söyleyen yetkililer, polisle vatandaşı karşı karşıya getirmek isteyen komplocuların arandığını söyledi.

Adı zaman zaman DHKP-C operasyonlarıyla gündeme gelen Grup Yorum, 30'uncu yılını kutlamak bir dizi etkinlik düzenledi. Grubun bu gerekçeyle, Bakırköy Halk Pazarı'nda vereceği konser, İstanbul Valiliği’nce “toplumun tepkisine yol açıp infial yaratabileceği” gerekçesiyle yasaklandı. Ancak, karar, İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nin hükmüyle kaldırıldı. İşte, bu aşamada bazı yayın ve yayım organlarında, “Mahkeme izin verdi, polis ‘gitmeyin’ pankartı astı!” İçerikli bir haber yeraldı.

‘KOMPLOCULARI ARIYORUZ’

Habere göre, Bakırköy Meydanı ve değişik noktalara asılan asılan “Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü” imzalı pankartlar ile vatandaşlardan konsere gitmemeleri isteniyordu. Fotoğraflı haber üzerine harekete geçen İstanbul Emniyeti’ne (İEM) bağlı ekipler, çalışma başlattı. Ancak, pankartların izine ulaşılamadı. Konuyla ilgili görüştüğümüz İEM yetkilileri, “İddiaları araştırdık, araştırıyoruz. Bu pankartları bulamadık. Haber portakında yeralan fotoğraflardan yola çıkarak, polis ile vatandaşları karşı karşıya getirmek isteyen kişi veya kişileri arıyoruz. Komployu kısa sürede aydınlatacağız. Konser öncesi polisi baskı altına almak istiyorlar” dedi.

Son güncelleme: 01:22 28.06.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more