Sözcü Plus Giriş

Bankada paran var mı zamanasimi.org’dan kontrol et!

Bankada paranız var mı? Türkiye Bankalar Birliği tarafından açılan zamanasimi.org'dan 15 Haziran'a kadar kontrol edip başvurmanız gerekiyor.

Güncellenme: 11:29, 09/03/2015
Bankada paran var mı zamanasimi.org’dan kontrol et!

Bankada paran var mı?Türkiye Bankalar Birliği tarafından açılan internet sitesi zamanasimi.org’da bankalarda kalmış bir hesabınız paranız varsa kontrol edebilirsiniz. Zamanasimi.org’dan yaptığınız bu kontrol sonucunda bankada kalan paranızı almak için son gün 15 Haziran 2015. Bu tarihe kadar başvuru yapmaz ise atıl durumundaki banka hesabındaki para, zamanaşımına uğramış sayılıp TMSF’ye devredilecek. Aşağıdaki verdiğimiz linkte açılan sayfanın altında olan kısıma sadece adınızı ve soyadınızı yazıp zamanasimi.org’dan bankada paranız var mı kontrol edebilirsiniz.

BANKADA PARAN VAR MI zamanasimi.org KONTROL SAYFASI

Zamanaşımı : Türkiye Bankalar Birliği üyesi bankalarda 2014 yılsonu itibariyle zaman aşımına uğramış hesaplarınız varsa, dökümü için aşağıdaki arama motorunu kullanabilirsiniz.
Bilindiği üzere, 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu'nun 62. maddesine göre, bankalar nezdindeki mevduat, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zamanaşımına tabidir. 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu'nun 62. maddesinin uygulamasına ilişkin yayımlanan Yönetmeliğin 8. maddesi gereğince, zamanaşımına uğrayan mevduat,emanet ve alacakların listesi Türkiye Bankalar Birliği internet sitesinde Şubat ayı başından Mayıs ayı sonuna kadar ilan edilecektir.

Bu çerçevede, listede isim ve hesap bilgileri yer alan kişilerin en geç 15 Haziran 2015 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu bankanın herhangi bir şubesine geçerli kimlik bilgileri ile başvurmamaları halinde yasa gereği zamanaşımına uğramış olan mevduat,emanet ve alacakları gelir kaydedilmek üzere Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devredilecektir.