Başkan Ali Kılıç’a büyük onur

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Almanya Belediyeler Birliği toplantısına Türkiye’den davet edilen tek belediye başkanı oldu.

Başkan Ali Kılıç’a büyük onur

Kılıç'a, Alman meslektaşları büyük ilgi gösterdi. 1200 belediye başkanını katıldığı toplantıda Başkan Kılıç ayakta alkışlandı.

Maltepe'nin kapısını dünyaya açıyoruz.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Almanya Belediyeler Birliği tarafından Dresden kentinde düzenlenen, “Kentler Arasında Artan Seviye Farkı ve Etkin Gelişim Olanakları” başlıklı toplantısı ve genel kuruluna Türkiye'den davet edilen tek belediye başkanı oldu. 1200 belediye başkanını katıldığı toplantıda Başkan Kılıç ayakta alkışlandı. Alman meslektaşları Kılıç'a büyük ilgi gösterirken, Maltepe'de yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Kılıç toplantıya katılan tüm davetlilere, Maltepe'yi Almanca tanıtan bir kitapçık dağıttı.

ONURSAL BAŞKAN UDE
Toplantının açılış konuşmalarını Dresden Eyaleti Belediye Başkanı ve Almanya Belediyeler Birliği Başkanı Dr. Ulrıch Maly ile Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schauble'nin yaptı. Bir dönem Almanya Belediyeler Birliği Başkanlığı da yapan eski Münih Anakent Belediye Başkanı Christian Ude de, delegelerin tamamının oyunu alarak birliğin onursal başkanı seçildi.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Düzenlenen bu çalıştaya, Türkiye’den davetli olan tek belediye başkanı olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:
“ Maltepeli hemşehrilerimle barışın, sevginin, hoşgörünün ve herkesin Maltepe'sini kurmak üzere çıktığımız yolu, katılımcılarla paylaştım. Alman meslektaşlarımla karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Maltepemizin kapılarını dünyaya açtık, açmaya da devam ediyoruz.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...