Sözcü Plus Giriş

Batıkent’e çifte park

Yenimahalle’de iki park daha açıldı

Güncellenme: 12:42, 25/05/2015
Batıkent’e çifte park

Yenimahalle Belediyesi, daha güzel ve daha yeşil bir Yenimahalle için park park açılışlarına ve yeşil alan çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Gezi ve İzci Parkı olmak üzere Kardelen Mahallesi'nde iki parkın açılışını gerçekleştiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, biri 9 bin metrekare diğeri 12 bin metrekare olan parkları Batıkentlilerin hizmetine sundu. Açılışa Yaşar'ın yanı sıra Yenimahalle Belediyesi Başkanvekili Mehmet Kartal, Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcılıları Başar Bal, Yaşar Neslihanoğlu, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“200'e yakın park açtık”

Vatandaşları selamlayarak ilk olarak Gezi Parkı'nın açılışını gerçekleştiren Yaşar, Batıkent'i otel konumundan çıkardığına vurgu yaparak, “Batıkent önceden otel konumundaydı. Bizler bunu değiştirdik. Herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir Yenimahalle yarattık. Hem sosyal anlamda hem kültürel anlamda yaptığımız merkezlerle Batıkent'i geliştirdik. Parklar açarak çevreyi güzelleştirdik. Yeşil alanları koruyoruz. Böyle 200'e yakın parkı Yenimahallelilere kazandırdık. Sizlerin hizmetine sunduk. Görevimiz çalışmak. Burada mutlu bir şekilde yaşamanız için uğraş veriyorum” dedi.

“Halkın kaynakları halk için kullanılacak”

Ardından yine aynı mahalleye birde ağaçlandırma alanı kazandıran Başkan Yaşar, 3 bin 200 metrekare alan üzerine 270 fidanla ağaç dikme töreni yaptı. Küreği eline alarak, herkesin bir ağacı olsun diyen Yaşar, ilk toprağı atarak, ağaç dikti. Yenimahalle'de yakın zamanda gerçekleşecek olan projeleri de vatandaşa müjdeleyen Yaşar, “Çok yakında bu bölgede kapalı bir spor salonu, engelliler için umut evi ve kültür merkezi açacağım. Biz çalışacağız, sizin kaynaklarınızı size harcayacağız. Halkın kaynakları halk için kullanılacak” diye konuştu.

İzcilerden Yaşar'a jest

İzci Parkı'nın açılışına gösterileriyle renk katan Tubil ise Yenimahallileri coşturarak, eğlendirdi. Adete izci akınına uğrayan parkta İstiklal İzci Grubu'nun izci selamı ile karşılanan Başkan Yaşar, izcilerin marşlarıyla ve şarkılarıyla açılışı gerçekleştirdi.