‘Belde belediyelerini açacağız’

CHP Trabzon Milletvekili adayı Ahmet Kaya, seçim çalışmaları kapsamında bugün Sürmene'de esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

‘Belde belediyelerini açacağız’

Seçim çalışmaları kapsamında partisinin projelerini anlatan CHP Trabzon Milletvekili adayı Ahmet Kaya, daha sonra belediyesi kapanan beldelerden biri olan Ormanseven'e çıkarak belde halkıyla buluştu.

Girdiği bir kıraathanede vatandaşlarla sohbet ederken “Kapanan Belde Belediyelerini yeniden açacağız.” demesi üzerine bir vatandaş;
”Verdiğimiz oylarla belediyemizi biz kapattık, oy verdik bu iktidara kendi elimizle kapattık Belediyemizi” demesi üzerine, Kaya haklısınız dedi. Gördüğü manzara karşısında üzüldüğünü ifade eden Kaya, Büyükşehir Yasası ile Trabzon'un ve özellikle belediyesi kapanan beldelerin büyük oranda haksızlığa uğradığını ve mağdur edildiğini söyledi.
Bu yasa ile kapatılan Belde Belediyelerine dikkat çeken Kaya; “Trabzon'da 57 Belde belediyemiz kapatıldı. Eskiden cıvıl cıvıl olan beldeler bu uygulama ile sessizliğe büründü, köy görüntüsüne büründü. Yollar berbat, bakımsız, ilgilenen yok. Bu belediyeleri AKP mi kurdu, bu belediyelerde çivisi var mı? Hangi hakla bu belediyeleri kapattılar? Bu uygulama ile beldelerdeki esnaflarımız perişan oldu, vatandaşlar perişan odu! Bu yürek burkan görüntüyü kabul etmek mümkün değil! CHP iktidarı çok yakın. Yapacağımız ilk ve öncelikli işlerden biri de kapanan belde belediyelerimizi yeniden açmak ve halkımızın hizmetine sunmak olacaktır. Halkımızın da bu yönde büyük ve haklı bir talebi var” dedi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...