Beşiktaş Liverpool maçı öncesi şok açıklama!

Beşiktaş Liverpool maçı öncesi sakatlıkları süren futbolcular ile ilgili olarak kulüp doktorundan açıklama geldi. Beşiktaş Liverpool maçına yetişecekler mi?

Beşiktaş Liverpool maçı öncesi şok açıklama!

Beşiktaş Liverpool öncesi son durumlar. Beşiktaş, bu hafta içi karşılaşacağı Liverpool maçı öncesi sakatlıklarla boğuşuyor. Beşiktaş Kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık, futbolcuların sağlık durumlarıyla ilgili BJK TV’ye canlı yayında açıklamalarda bulundu. Beşiktaş’ta Liverpool maçı öncesi sakatlıkları süren futbolcular, Demba Ba, Gökhan Töre, Mustafa Pektemek, Alexander Milosevic, Cenk Tosun ve Tolga Zengin.

Karanlık, Demba Ba'nın çarşamba günü antrenmana katılma ihtimalinin olduğunu ifade etti. Demba, çarşamba günü antrenmana katılırsa; bir antrenmanla Liverpool karşısına çıkacak. Demba Ba'nın yanı sıra Gökhan Töre'nin durumunun ciddiyetini koruduğu ve milli futbolcunun da Liverpool karşısında oynamasının zor olduğu ifade edildi.
Karanlık'ın açıklamaları şöyle:

BEŞİKTAŞ LIVERPOOL MAÇI SAKATLARDA SON DURUM

Demba Ba: Demba Ba'nın sakatlığı dün olmadı, bu sıkıntı aslında Liverpool maçı öncesinde vardı. Bursa'ya karşı kendi sahamızda oynadığımız maçta bir pozisyonda kalçısıyla ilgili sıkıntı yaşamıştı. Bazı uygulamaları yaptık ve Liverpool maçına çıktı. Sıkıntısı büyümeden maçı bitirdi. Bu tür sorunlar iki günde maalesef geçmiyor. Eskişehir'de ısınmaya kadar oynayıp oynayamayacağı tam belli değildi. Çünkü bazı pozisyonlarda sol kalçasındaki problem hareketlerini engelliyordu. Isınmanın başlarında oynayacak durumda olmadığını gördük. Hatta kulübede bile oturacak durumda değildi. İstanbul'a döndükten sonra gece hemen tedavilerine devam ettik. Sol kalçasına yoğun bir tedavi uyguluyoruz. Demba Ba'nın 2 gün dinlenme programı bulunuyor. Bugünü ve yarını istirahatla geçirecek. İnşallah çarşamba günü antrenmana katılır. O zaman durumunu daha net görebileceğiz.

Gökhan Töre: Liverpool maçında darbe aldı ve sol ayak bileğini burktu. Fulya Acıbadem Sports Sporcu Sağlığı Merkezi'nde MR'ını çektik ve ayağının yan bağlarında zedelenme belirtisi gördük. Tedavisi için çok zamanımız yok. Bağlardaki bu tür sıkıntıları da 2 günde geçirme durumumuz yok. Biz o zamanı aşağıya çekmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak bu kadar kısa sürede de olmuyor. Gökhan Töre'nin tedavilerini uyguladık, bugün için antrenmana çıkması mümkün değil. Hedefimiz en az riskli şekilde kısa sürede takıma geri vermek. Perşembe günü için her şeyi zorluyoruz.

Mustafa Pektemek: Eskişehirspor maçında Mustafa ilk dakikalarda kafa topu mücadelesinde yaralandı. Kemiğe bir şey olmadı ama kafasındaki et biraz açıldı. Biz orada zaten ilk müdahaleyi yaptık, maçtan sonra da kafasına 4 dikiş attık.

Cenk Tosun: Ayak tabanında bir problem bulunuyor. Adana maçında olmuştu. Oradaki yırtık bayağı geç iyileşir. Her türlü tedavisini yaptık. Kondisyon çalışmalarını yaptı. Son iki hafta takımla beraber de çalıştı. Yüzde yüz kendini iyi hissetmediği için zorlamadık.

Tolga Zengin: Bir hafta önce Tolga'nın iç bağlarında bir yırtık meydana gelmişti. Tedavisini sürdürüyoruz.

Alexander Milosevic: Milosevic, 2 hafta öcne ameliyat olmuştu. Bugün Acıbadem Hastanesi'nde bulunan bir cihazda koşulara başlayacak. Önümüzdeki 2 hafta boyunca da bu cihazda çalışmalarını sürdürecek.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...