Sözcü Plus Giriş

Manisa’nın Akhisar İlçesi’nde, kavşakta kamyonun çarptığı elektrikli bisikletin sürücüsü 38 yaşındaki Kibariye Zambak ağır yaralanırken, arkasındaki oğlu 3 yaşındaki Utku Zambak yaşamını yitirdi. Geçen yıl nisan ayında da su kuyusuna düşen büyük oğlu 9 yaşındaki Umut Zambak’ı kaybeden Kibariye Zambak’a, Utku’nun yaşamını kaybettiği söylenemedi.

Bugün saat 10.00 sıralarında, İnönü Mahallesi, 15 Sokak ile 224 Sokağı’n kesiştiği kavşakta Kibariye Zambak’ın kullandığı elektrikli bisiklete, İsmail Gürbüz yönetimindeki 45 HA 1974 plakalı kamyon çarptı. Çarpmanın şiddetiyle elektrikli bisikleti kullanan Kibariye Zambak ile arkasındaki oğlu Utku Zambak, asfalta fırladı. Kasklı anne Kibariye Zambak ile kasksız olduğu belirlenen oğlu Utku Zambak ağır yaralandı. Anne-oğul, ambulansla Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp, tedaviye alındı. Durumu ağır olan minik Utku, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Bacaklarında kırık ve başında yarılma olan anne Kibariye Zambak’ın tedavisinin ise sürdüğü bildirildi.

Zambak’ın diğer oğlu 9 yaşındaki Umut Zambak da geçen yıl 25 Nisan’da Akhisar Tren Garı’nda yanında bulunan su kuyusuna düşüp, yaşamını yitirmişti. Daha bir yıl bile olmadan iki çocuğunu birden kaybeden genç kadına oğlu Utku’nun ölüm haberinin henüz verilmediği öğrenildi. Baba Hasan Hüseyin Zambak da büyük acı yaşadı. Polis, kazanın ardından kamyon şoförü İsmail Gürbüz’ü gözaltına aldı.

DHA