Sözcü Plus Giriş

SÖZCÜ / ANKARA

THY’de sadece milletvekili ve Anayasa Mahkemesi üyelerinin yaralandığı indirim kapsamına Yargıtay üyeleri de dahil edildi. Bu üç kurum mensupları ekonomik bilet alıp, business uçuyorlar.

Uçak bilet indirimi IMF'nin uyarısı üzerine geçtiğimiz yıllarda kaldırılmıştı. Ancak son dönemde 550 milletvekili ve 17 Anayasa Mahkemesi üyesi bu kapsam dışında tutuldu. Milletvekilleri ve AYM üyeleri, indirimli uçuyordu.

SON İNDİRİM

THY, üçüncü indirimi Yargıtay üyelerine tanıdı. Son üye sayısı artışı ile Yargıtay'ın 501 toplam üyesi oldu. Üyeler, THY uçuşlarında indirimden faydalanacak. Şu anda indirimli uçak biletini 550 milletvekili, 17 AYM üyesi, 501 Yargıtay üyesi olmak üzere toplam bin 68 kişi kullanıyor. Bilet indirimi şöyle uygulanıyor;

”Milletvekilleri ve yüksek yargı mensupları ekonomik bilet alıp, business uçuyorlar. Örneğin Ankara-İstanbul uçuşunda 270 TL'ye ekonomik bilet alan milletvekili veya yargı mensubu 450 TL değerindeki business koltuktan yararlanıyor. Türkiye'de toplam bin 68 kişi yaklaşık yüzde 30'luk indirim alıyor.

Yayınlanma Tarihi:14:50,