Reklamsız Sözcü

Buray kimdir? Buray, bu akşam Beyaz Show’da!

Buray, bu senenin en iyi çıkışını yapan genç şarkıcı, bu akşam Beyaz Show programına konuk olarak katılacak. Peki Buray kimdir?

android-time 16:21
Buray kimdir? Buray, bu akşam Beyaz Show’da!
Buray, bu senenin en iyi çıkışını yapan genç şarkıcı, bu akşam Beyaz Show programına konuk olarak katılacak. Peki Buray kimdir?

Buray, bu sene yaptığı şarkılarıyla en çok dinlenen ve en iyi çıkış yapan şarkıcı, bu akşam Beyazıt Öztürk’ün sunduğu talk show programı Beyaz Show’a konuk olacak. Buray, Beyaz Show’da hayranlarından gelen soruları cevaplandıracak, merak edilenleri anlatacak. Peki Buray kimdir?

BURAY KİMDİR?

Tam adı Buray Hoşsöz olan Buray, 1984 Lefkoşa doğumlu Türk pop müziği sanatçısıdır. Bu seneye damga vuran İstersen ve Sen Sevda mısın şarkılarıyla iyi bir çıkış yakalayan Buray, Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik bölümü mezunu olan ve master derecesini University of Glamorgan'da Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği üzerine tamamladı. Buray, yaklaşık 15 yıldır müzikle iç içe yaşıyor.

Avustralya'da tanıştığı söz yazarı ve besteci Gözde Ançel ile birçok şarkıya imza atan Buray, başta Ferhat Göçer'in “Unutmuş Çoktan” şarkısı olmak üzere; Ömür Gedik ve Selim Gülgören gibi sanatçılara da çeşitli besteler verdi. Bir yandan da Melbourne'daki stüdyosunda ilk albümü “1 Şişe Aşk” için çalışmalarını sürdüren Buray, şimdi de albümün habercisi olan ilk şarkısı “İstersen” ile müzikseverlere merhaba dedi. Haluk Levent, Kuzey, Rober Hatemo, Soner Arıca, Gökhan Tepe, Berksan, İzel gibi birçok sanatçıya Kıbrıs konserlerinde gitarist olarak eşlik etti. Solistliğini üstlendiği “Sensitive Vibrations” grubuyla ve “Acoustic Ceremony” projesiyle birçok konser veren Buray, geniş ve modern İngilizce repertuvarı ile büyük ilgi gördü. 2004 yılında “United Boyband” grubunun solisti olarak Kıbrıs Eurovision elemelerinde 125 yarışmacı arasından finale kalan ve İngiltere Royal Alexandra Palace'da konser veren Buray, 2008 yılında “Yanayım” adlı şarkıyla hızlı bir çıkış yapan Babutsa grubunun albümündeki çoğu şarkıya aranjörlük yaptı ve gitar çaldı. Kıbrıs'ta birçok sanatçının albümünde aranjörlük yapan genç yıldız, KKTC'deki sayısız televizyon programının orkestra şefliği görevini de üstlendi. Sözleri Gözde Ançel'e, bestesi de Buray ve Gözde Ançel ikilisine ait olan“İstersen”in düzenlemesi de Buray'ın imzasını taşıyor. Akustik ritimleri ve Buray'ın kendine özgü vokaliyle sıcacık bir aşk şarkısı olan “İstersen” bugün tüm radyolar ve dijital platformlar aracılığıyla dinleyicilerle buluştu.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more