Bursa’da 84 köpek katledildi

Bursa'nın Yenişehir ilçesine bağlı Çamönü köyü yakınlarında köylüler 84'ü ölmüş 13'ü ise baygın halde 97 köpek buldu!

Bursa’da 84 köpek katledildi

BURSA’nın Yenişehir İlçesi Çamönü Köyü’nde 84 sokak köpeği zehirlenerek telef edildi. Baygın halde bulunan 13 köpek belediye veterinerliği tarafından tedavi altına alınırken, köpeklerin yanında bulunan kanlı şırıngalar incelemeye alındı. Çamönü Köyü yakınlarında bu sabah vatandaşlar tarafından çok sayıda köpek leşi bulundu.

Köpeklerin zor görevleriKöpeklerin zor görevleri

Vatandaşların konuyu bildirdiği Çamönü Köyü Muhtarı İbrahim Tuna, jandarma ve belediyeye haber verdi. Olay yerine gelen jandarma ve belediye ekipleri tutanak tuttuktan sonra baygın olduğu görülen 12 köpeği araçlarla belediye veterinerliğine götürdü.

Köpeklerinin bulduğu cesette sır perdesi aralandıKöpeklerinin bulduğu cesette sır perdesi aralandı

Telef olan köpekler ise Yenişehir Belediyesi tarafından ilçe çöplüğüne gömüldü. Baygın köpeklerden alınan kan örnekleri ve olay yerindeki bulunan kanlı şırıngalar incelemeye alındı. Çamönü Köyü Muhtarı İbrahim Tuna, köpekleri köyün bir kilometre uzaklığında bulduklarını belirterek şöyle dedi

Bodrum'da yine vahşet!Bodrum’da yine vahşet!

Haber alır almaz olay yerine gittik. 84 köpeğin ölü, 13 köpeğin ise baygın olduğunu gördük. Vahşeti görür görmez hemen belediye ve jandarmaya haber verdik. Belediye ve jandarma yetkilileri olay yerine geldiler ve tutanaklar tutuldu. Köpekleri zehirleyenleri kimse görmemiş, ama zehirlenen köpeklerin yanlarında şırıngalar bulduk. Olayla ilgili soruşturma jandarma tarafından sürdürülüyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...