Sözcü Plus Giriş

Caddede nefes kesen rehine operasyonu!

İstanbul Esenyurt'ta 4 kişinin fidye için kaçırdığı Vanlı müteahhit Fevzi Muratoğlu'nun 21 yaşındaki oğlu Adem Muratoğlu, nefes kesen operasyonla kurtarıldı

Güncellenme: 06:12, 09/05/2015
Caddede nefes kesen rehine operasyonu!

Şenol GEZER/SÖZCÜ
Filmlere konu olacak operasyon, dün, saat 18.30 sıralarında Esenyurt, Mehterçeşme Mahallesi, Ufuk Caddesi üzerinde gerçekleşti. İlçede çok sayıda lüks site inşa eden Vanlı müteahhit Fevzi Muratoğlu, dün saat 17.10’da İstanbul Emniyeti’ne bağlı Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne başvurarak 21 yaşındaki oğlu Adem’in, 50 bin TL’lik fidye için kaçırıldığını bildirdi.

Vakit geçirmeden harekete geçen Araştırma Büro Amirliği timleri, gözüyaşlı babanın telefonunu takibe aldı. Yarım saatlik beklemenin ardından numarası gizlenmiş bir hattan, Fevzi Muratoğlu’nun cep telefonunu arayan fidyeciler, “Para hazır mı?” diye sordu. Muratoğlu’nun, “Hazır” cevabı vermesi üzerine, konuşmasına devam eden fidyeci, “O halde otomobilinle Ufuk Caddesi’ne gel, telefonumuz bekle. Polise haber verirseniz, çocuk ölür. Takas, çevre kontrolünden sonra gerçekleşecek” dedi.

Emniyet'i alarma geçiren istihbarat

Emniyet’i alarma geçiren istihbarat

 

ETRAFI GÖZETLEDİLER
Görüşmenin ardından yola çıkan Fevzi Muratoğlu, otomobilini cadde üzerinde faaliyet gösteren bir marketin önüne park ederek beklemeye başladı. Muratoğlu’nu uzaktan takip eden 2 sivil timden biri, “alış-veriş yapan müşteri” rolünde etrafı gözetlemeye başladı. Bu sırada, Muratoğlu’nun aracının arkasına camı siyah filmle kaplı başka bir araç park etti. Yaklaşık 10 dakikalık beklemenin ardından lüks otobilden inen fidyecilerden biri, Fevzi Muratoğlu’nun yanına giderek parayı istedi. Hareketliliği temkinli bir şekilde izleyen dedektifler, şüphelinin parayı almasının ardından operasyon başlattı.

Hırsızlara şafak baskını

Hırsızlara şafak baskını

 

ARACI MAKASA ALDILAR
İki araçla şüphelilerin bulunduğu otomobili makasa alan dedektifler, örnek bir kurtarma gerçekleştirdi. Aynı anda aracın 4 kapısını açan görevliler, fidyeciler Murat A., Bahattin A., Erol A. ve Nurettin A.’yı etkisiz hale getirerek, arka koltukta gözü kapalı ve başı eğik vaziyette oturan Adem Muratoğlu’nu kurtardı. Baskını saniye saniye izleyen vatandaşlar, büyük bir başarıya imza atan polisleri ve birbirine sarılarak gözyaşı döken baba-oğulu alkışladı. Aramalar sonuçunda üzerlerinde bir de silah çıkan ve akraba oldukları belirtilen fidyeciler, sorguya alındı. Soruşturma sürüyor.

Papağan operasyonu

Papağan operasyonu

 

Yayınlanma Tarihi:03:56,