Reklamsız Sözcü

Çalıntı araç sorgulama için e devlet araç sorgulama nasıl yapılır?

E devlet üzerinden sunulan hizmetler ile çalıntı araç sorgulama yapamabilirsiniz. Araçlar hakkında bilgi almak için araç sorgulama hizmetinden yararlanabili

android-time 08:29
Çalıntı araç sorgulama için e devlet araç sorgulama nasıl yapılır?
E devlet üzerinden sunulan hizmetler ile çalıntı araç sorgulama yapamabilirsiniz. Araçlar hakkında bilgi almak için araç sorgulama hizmetinden yararlanabili

Foto: DHA

Kişilerin araçlar hakkında bilgi alabilmesi amacıyla oluşturulan araç sorgulama hizmetlerinden sizlere de yararlanabilirsiniz. İnternet üzerinden sunulan hizmetler bu sayede kolay bir şekilde erişilebilir durumda olduğu gibi güncel bilgilerin alınmasını sağlamaktadır. Özellikle yeni bir araç alacak olan kişilerin öncelikle internet üzerinden araç sorgulama yaparak araç hakkında bilgi alması yararlı olacaktır. Özellikle ikinci el sektöründe yaşanan mağduriyetler sonrasında vatandaşların online olarak işlemlerini yaparak bilgi alması bu konuda olası bir mağduriyeti önlemektedir. Bu açıdan araç sorgulama gibi işlemlerin yapılması bir anlamda zorunluluk getirmiştir. Üstelik hizmetler ücretsiz olarak verilebilir.

Araç sorgulama konusunda oldukça kapsamlı bir hizmet bulunurken kişilerin en çok yaptığı işlemlerin başında çalıntı araç sorgulama gibi e devlet üzerinden sunulan araç sorgulama hizmeti gelmektedir. E devlet aracılığıyla sunulan araç sorgulama hizmetinden araçların çalıntı olup olmadığı ya da araç üzerinde herhangi bir rehin hakkının olup olmadığı görülebilmektedir. Bu açıdan herhangi bir hak mağduriyeti olan bir aracın alınmaması veya çalıntı bir araç alınarak mağdur duruma düşülmemesi için sunulan araç sorgulama hizmetinden yararlanması gerekmektedir. Araç sorgulama hizmetleri e devlet aracılığıyla ücretsiz bir şekilde sunulduğundan sadece üyelik girişi yapılarak hizmetlere erişim sağlanabilir.

E devlet üzerinden araç sorgulama yapacak kişiler bu konuda resmi bilgilere ulaşabileceği gibi bilgiler arasında sadece çalıntı araç ya da rehin durumu bulunmamaktadır. Yapılacak araç sorgulama sonrasında e devlet aracılığı ile yapılacak olan bu hizmet kapsamında araçların resmi ruhsat bilgilerine ulaşılacak ve bu yönden de bir karşılaştırma yapılabilecektir. Bu açıdan sizler de mutlaka araçlar için ilk olarak internet üzerinden sorgulama yapmalı ve sorgulama sonucunu detaylı bir şekilde inceleyerek araç alma konusunda kesin kararınızı vermelisiniz.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5226.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more