Sözcü Plus Giriş

Çalıntı ciple hırsızlık yaparken yakalandılar

İSTANBUL'da Galatasaray Basketbol takımının eski kadın oyuncusunun cipini çalan 2 kişi, bir işyerinden hırsızlık yapmaya çalışınca yakalandı.

Güncellenme: 16:35, 29/03/2015
Çalıntı ciple hırsızlık yaparken yakalandılar

Habip ATAM / Sözcü

Küçükçekmece Halkalı Merkez Mahallesi’nde geçtiğimiz hafta yaşanan olayda, Eriş B.’ye ait işyerinin önünde, gece yarısı lüks bir cip durdu. Araçtan inen şüpheliler, hırsızlık yapmak için işyerine girmeye çalıştı. Bu sırada şans eseri sokaktan geçen bir kişi durumu fark ederek polise haber verdi. Ekipler olay yerine giderken, bu sırada sokağa giren bir otomobili gören hırsızlar cipe binerek gaza bastı. Polis, telsizinden yapılan anonslarla Audi Q5 marka cipi, her yerde aranmaya başlandı. Araç İnönü Mahallesi’nde terk edilmiş olarak bulundu. Çalıntı cipi bırakarak kaçan, Özkan A. ile Serkan B. Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri tarafından çevrede yapılan aramalarda gözaltına alındı.

Şüphelilerin hırsızlık için kullandılları cipin plakasının sahte olduğu anlaşıldı. Yapılan incelemelerde aracın Sarıyer Zekeriyaköy’den çalıntı olduğu ortaya çıktı. Eski milli basketbolculardan Özlem Kugay’a ait lüks araç Kugay’ın eşine teslşm edildi. Gözaltına alınan şüpheliler ise sorgularının ardından sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.