Sözcü Plus Giriş

Camiye 1 Mayıs pankartı

Şişli camisine "İşçi bayramınızı kutlar, Allah rızası için tarihi caminin duvarlarına yazı yazılmamasını rica ediyoruz" yazılı pankart asıldı.

Güncellenme: 10:51, 01/05/2015
Camiye 1 Mayıs pankartı

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) üyeleri, Şişli’deki genel merkez binası önünde toplanmaya başladı.  Üyeler, Nakiye Elgün Sokağı’nda bulunan DİSK Genel Merkezi’ne sabahın erken saatlerinden itibaren gelmeye başladı. Ayrıca bazı gruplar geceyi genel merkez binası önünde geçirdi.

DİSK Genel Merkezi binasına “Emek, barış, özgürlük ve demokrasi için 1 Mayıs” yazılı pankart asılırken, Nakiye Elgün Sokağı da bayrak ve flamalarla donatıldı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı bölgede Osmanbey metro durağının kapatıldığı görüldü.

Şişli Camisi duvarına yazı yazmayın uyarısı

Bu arada Şişli Camisi’nin duvarına asılan ve üzerinde “İşçi bayramınızı kutlar, Allah rızası için tarihi caminin duvarlarına yazı yazılmamasını rica ediyoruz” uyarısı bulunan pankart da dikkati çekti. Ayrıca, DİSK temsilcileri, genel merkez önüne gelen bir grubu bölgeden ayrılmaları yönünde uyararak, “provokasyona yol açacak” grupları aralarında istemediklerini söyledi.

DİSK önünde toplandılar

DİSK önünde toplandılar

Yayınlanma Tarihi:09:17,