Çanakkale’de fırtına alarmı

Sağanak yağış ve fırtınada ağaçlar devrildi, işyerlerini su bastı.

Çanakkale’de fırtına alarmı

Çanakkale’de gece yarısı şiddetli lodos ile birlikte aniden bastıran sağanak yağış, yaşamı olumsuz etkiledi. Kent merkezinde birçok iş yerini su basarken, fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi.

Gece yarısı aniden bastıran sağanak yağış, lodosun da etkisiyle kent merkezinde yaşamı durma noktasına getirdi. Yarım saat süren yağış ardından cadde ve sokaklar göle döndü. 1 metre yüksekliği bulan yağmur suları nedeniyle İskele Meydanı, Kayserili Ahmetpaşa Caddesi üzerindeki birçok işyerini su bastı. Şiddetli lodos nedeniyle bir ağaç devrilerek yolu trafiğe kapattı. Ekiplerinin yaklaşık 1.5 saat süren çalışmaları ardından devrilen ağaç kaldırılarak yol tekrar trafiğe açıldı.

Belediye görevlilerinin devrilen ağacı kaldırdığı sırada devrilen ağaçla birlikte hatıra fotoğrafı çektiren 3 genç kız dikkat çekti.

İskele Meydanı’nda işyerleri su altında kalanlar kaldırım boyu yeterli ızgaraların bulunmaması nedeniyle Çanakkale Belediyesi’ne tepki gösterdi. Bir esnaf ise, İskele Meydanı üzerinden boğaza doğru yağmur sularının akması için bir kanal yapılması durumunda her yağmur ardından ortaya çıkan bu görüntünün ortadan kalacağını savundu. Ekiplerin İskele Meydanı ve kentin çeşitli noktalarında rögar kapaklarını temizlemesi ve yağmur sularının tahliye edilmesinin ardından kent merkezinde hayat normale döndü. (DHA)

Yarım saatte 6 kilogram yağış

Yarım saatte 6 kilogram yağış

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...