Sözcü Plus Giriş

Çanakkale’deki kutlamalar gece de sürdü

ÇANAKKALE Savaşları'nın 100'üncü Yıldönümü etkinlikleri kapsamında belediye tarafından organize edilen fener alayına binlerce kişi katıldı.

Güncellenme: 00:48, 19/03/2015
Çanakkale’deki kutlamalar gece de sürdü


Havai fişekler Çanakkale Boğazı’nı aydınlatırken, zafer konserinde Candan Erçetin sahne aldı.

Gündüz 18 Mart Stadyumu ve Şehitler Abidesi’nde gerçekleşen törenlerinin ardından Çanakkale’de zafer coşkusu gece de sürdü. Çanakkale Belediyesi’nce düzenlenen etkinlikler fener alayı ile başladı.

Vali şehit babası ile tartıştı

Vali şehit babası ile tartıştı

Binlerce kişi ellerinde meşalelerle Çanakkale sokaklarında, ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganı atıp, 10’uncu Yıl Marşı’nı söyleyerek yürüdü.

Demircioğlu Caddesi, İnönü Caddesi, Piri Reis Caddesi, Kayserili Ahmet Paşa Caddesi güzergahını takip eden kalabalık, kordon boyundaki Truva Atı önündeki bitiş noktasına ulaştı. Daha sonra burada 10 dakikalık havai fişek gösterisi başladı.

Şehit ablasından AKP'li başkana sert yanıt!

Şehit ablasından AKP’li başkana sert yanıt!

Art arda atılan havai fişekler Çanakkale Boğazı’nı aydınlatırken izleyenler alkış ve çığlıklarıyla bu anlara eşlik etti. İl Emniyet Müdürlüğü’nün kordondaki Polis Evi binasının dış cephesinde gerçekleştirilen ışık gösterisi ise kutlamalara ayrı bir renk kattı.

Zafer konserinde ise ünlü sanatçı Candan Erçetin sahne aldı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki konserde binlerce hayranı eşliğinde şarkılarını seslendiren Erçetin’in Çanakkale Türküsü’nü seslendirmesi ise büyük beğeni topladı.

MANİSA’DA 5 BİN KİŞİLİK FENER ALAYI

ÇANAKKALE Zaferi’nin 100’üncü yıldönümü sebebiyle Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlene fener alayına yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Manisa’da Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü Yıldönümü Büyükşehir Belediyesi tarafından akşam saatlerinde düzenlenen fener alayı ile anıldı. Sultan Camii Kavşağı’nda toplanan yaklaşık 5 bin kişi ellerinde fener, dev Türk Bayrağı ve Atatürk Posteri ile Manisa sokaklarında yürüdü.

'Diyanet Atatürk'ü yasakladı'

‘Diyanet Atatürk’ü yasakladı’

Büyükşehir Belediyesi’ne ait Mehter Takımı eşliğinde düzenlenen yürüyüşte üzerinde Çanakkale Zaferi’ndeki askerlerin kıyafetleri bulunana gençler büyük ilgi gördü. Yürüyüşe katılanlar kimi zaman “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları attı. Yürüyüşe Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ve merkez ilçe belediyeleri olan AK Partili Yunusemre ile Şehzadeler Belediye başkanlarının katılmayışı dikkati çeken nokta oldu. Yürüyüşe eşi Şeyda Ergün ile birlikte katılan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün yol boyunca vatandaşları selamladı.

Sultan Cami Kavşağı’ndan başlayan ve Doğu Caddesi üzerinden devam eden yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Yürüyüş sonrasında Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara Çanakkale Türküleri’nin seslendirildiği konser düzenlendi. Konserde sahne alan TRT Ses Sanatçısı Emre Oral Burç, seslendirdiği Çanakkale Türküleri ile izleyenlere doyumsuz bir gece yaşattı.

Yayınlanma Tarihi:00:11,