Sözcü Plus Giriş

Adana’da minibüste tedirgin davranışlar sergileyen çarşaflı bir Suriyeli kadının bulunması yolcular arasında paniğe yol açtı.

Minibüsün en arka koltuğunda oturan kadının merkez Yüreğir İlçesi’nin Kışla Mahallesi’ndeki son durağa gelmesi üzerine minibüsten inmemesi korkuyu büyüttü. Kadından şüphelenen sürücü, ‘canlı bomba’ olması ihtimaliyle 155’i aradı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Bir eliyle belini, diğeriyle de başını tutup, çevresindeki insanlardan uzak durmaya çalışan kadın, olay yerine gelen ekiplerce araçtan indirildi.

Çevrede toplanan vatandaşlar uzaklaştırılırken, sulama kanalı kenarına götürülen çarşaflı kadının üzeri, kadın polis tarafından arandı. Üzerinde herhangi bir suç unsuru çıkmayan kadının Suriyeli olduğu ve Türkçe bilmediği anlaşıldı. Yabancılar Şube Müdürlüğü’nden gelen tercüman polisler, şüpheli kadınla konuşarak bilgi almaya çalıştı. Göçmen Bürosu’nca Suriyelilere dağıtılan geçici ikamet belgesi bulunmadığı anlaşılan çarşaflı kadın Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

DHA