Sözcü Plus Giriş

Ağrı’nın Eleşkirt İlçesinin Tahir Beldesinde meydana gelen olayda, çayır yüzünden silahlar çekildi. Kavgada aynı aileden 1 kişi öldü, biri asker 9 kişi de yaralandı.

Olay bugün saat 07.00’de Eleşkirt ilçesinin Tahir Beldesine bağlı Aydıntepe Köyü Gültepe Mezrasında meydana geldi. Aralarında 17 yıllık husumet bulunan ve akraba olan Kılıç ailesi arasında, çayır yüzünden tartışma çıktı. Mezradaki çayırda devam eden tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Silahlı kavgada kurşunların isabet ettiği Cemil Kılıç hayatını kaybederken, aralarında kavgayı ayırmaya gelen bir askerin de bulunduğu 9 kişi yaralandı. Yaralılar Eleşkirt, Ağrı ve Erzurum’daki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Tahir Belde Belediye Başkanı AKP’li Cemal Seferoğulları, Kılıç aile fertlerinin geçen yıl beldeye yapılacak çocuk parkı nedeniyle tartıştığını, araya giren Kaymakam Murat Zadeleroğlu’nun aileyi barıştırdığını anımsattı. Cemal Seferoğulları “Kılıç ailesi arasındaki husumet 17 yıl öncesine dayanıyor. Geçen sene araya giren devlet büyükleri aileyi barıştırmıştı. Aile, bu sabah çayır yüzünden kavga ediyor. Silahlı kavgada bir kişi ölüyor. Köye jandarma karakolu çok yakın. Askerler kavgayı ayırmaya gidince bir asker de yaralanıyor” diye konuştu.

DHA

Yayınlanma Tarihi:12:58,