Sözcü Plus Giriş

‘Haberimiz yok’ dediler

Adana'da şüpheliler evden çıkan uzun namlulu silahlar ile el bombalarının kime ait olduğunu bilmediklerini iddia etti.

Güncellenme: 12:11, 19/05/2015
‘Haberimiz yok’ dediler

Adana’da uyuşturucu satışı yüzünden çıkan çatışmada 20 yaşındaki Enver Şendur’u tabancayla yaralayan ve gizlendikleri evde özel hareket timini görünce teslim olan 6 kişi tutuklandı 1 kişi de serbest bırakıldı. Şüpheliler evden çıkan uzun namlulu silahlar ile el bombalarının kime ait olduğunu bilmediklerini iddia etti.

Merkez Seyhan İlçesi’nin Ova Mahallesi’nde 16 Mayıs’ta uyuşturucu satışı yüzünden husumet bulunan iki grup arasında çıkan çatışmada Enver Şendur vücuduna isabet eden 5 kurşunla ağır yaralandı. Şendur götürüldüğü Adana Devlet Hastanesi’nde tedaviye alınırken olayla ilgili çalışma başlatan polis, saldırıyı gerçekleştirilen Süleyman Toprak (33) ile kardeşi İdris Toprak’ı (31) evine baskın yaptı. Çelik yelekli ve uzun namlulu silahlı polisler, evi kuşattı. Sivil polislerin bir kısmı da damlara çıkarak elleri tetikte zanlılara ‘teslim ol’ çağrısı yaptı. Evde bulunduğu belirlenen şüphelilere teslim olmaları için çağrı yapan polisler uzun süre ikna edemeyince özel hareket timi istendi.

ZIRHLIYI GÖRÜNCE TESLİM OLDULAR

Özel timin zırhlı araçları ile bölgeye geldiğini gören şüpheliler, operasyon korkusuyla teslim olacakların söyleyip evden çıktı. Evde yapılan aramada ise 2 kalaşnikof, 1 otomatik tabanca, 1 pompalı av tüfeği, 2 tabanca ile 2 el bombası bulundu. Çetenin diğer üyelerine yönelik düzenlenen operasyonda ise Ümit Aktürk (22), Hasan Doğan (23), İslam Orhan (22), Süleyman Yıldırım (30) ile Ayhan Tunç (32) da gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularında silahlardan haberi olmadığını söyleyen zanlılar, “Bizim hasımlarımız var, bizi suçlamak için onlar getirip bırakmış olabilir. Silahları kim getirdi bilmiyoruz” diye ifade verdi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Hasan Doğan, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken diğer 6 şüpheli tutuklandı.

DHA

Yayınlanma Tarihi:12:08,