Sözcü Plus Giriş

CHP gençleri Anıtkabir’e götürecek

CHP Milletvekili Adayı Barış Yarkadaş, Ataşehir Doğuş Spor'un genç oyuncularına Anıtkabir'i ziyarete götürme sözü verdi.

Güncellenme: 09:48, 12/05/2015
CHP gençleri Anıtkabir’e götürecek

CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları Barış Yarkadaş “Amatör oyuncuların sorunlarını CHP iktidarı çözer. AKP iktidarı, sporu seyirlik bir işe dönüştürdü. Spora herkes katılacak ve spor seyirlik olmaktan çıkacak” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Adayları Barış Yarkadaş ile Onursal Adıgüzel, Ataşehir’de faaliyet gösteren Doğuş Spor’un oyuncuları ile buluştu. Yarkadaş, bünyesinde yaklaşık 150 genci bulunduran Doğuş Spor’un amatör oyuncularına “Sorunlarınızı biz çözeriz. AKP iktidarı, sporu seyirlik bir işe dönüştürdü. Amatör spor klüplerine gereken değeri CHP iktidarı verecek” dedi.
Gençlerin işsizlik ve uyuşturucu madde bağımlılığı tehdidi altında olduğunu da belirten Yarkadaş, “Gelecekten umudunu kesen gençler, AKP’nin yarattığı tablo yüzünden kendisine zarar veriyor. Gelin CHP iktidarının yomunu açın, aydınlık bir Türkiye’yi birlikte kuralım” çağrısında bulundu.
Doğuş Spor’un oyuncularını TBMM ve Anıtkabir’e götürme sözü de veren Yarkadaş, ”8 Haziran sabahı iktidar olduğumuzda, sizi Ankara’da spordan sorumlu bakanımız karşılayacak” dedi.
Yarkadaş daha sonra toprak sahaya çıkarak penaltı attı ve oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirdi.