CHP il başkanı istifa etti

CHP Antalya İl Başkanı Cavit Arı, 7 Haziran seçimlerinde CHP'den milletvekili aday adayı oldu.

CHP il başkanı istifa etti

Yüksek Seçim Kurulu, 7 Haziran 2015 milletvekili seçimlerinde aday olabilmek için kanun gereği görevinden ayrılması gerekenlerin, bu isteklerini 10 Şubat saat 17:00’ye kadar bildirmelerini talep etmişti. CHP Antalya İl Başkanı Cavit Arı da Yönetim Kurulunu toplayarak istifasını önce kurulla paylaştı.

Yönetim Kurulu toplantısında konuşan İl Başkanı Cavit Arı, İl Yönetim Kurulu olarak 12 Ekim 2014 tarihinde gerçekleşen Olağanüstü İl Kongresiyle göreve geldiklerinden bugüne partiyi toparlayan çalışmalar yürüttüklerini ve belirli bir ivme kazandırdıklarını belirtti. Arı, milletvekili aday adayı olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin birleştirici gücünü, halkın büyüyen sorunlarına dönük çözüm programlarını, yerelden genele taşımaya hazır olduğunu belirtti.
En son İl Genel Meclisi Başkanı olarak görev yaptığı süre içerisinde, Bütünşehir yasasıyla yerle bir edilen yerel yönetimlerin uğradığı yıkımı hatırlatan Arı, kırsal nüfusun yaşadığı sorunları yerinde tespit ederek, Türkiye’nin geneline yayılan bu sorunların çözüm mekanizmalarını harekete geçirecek tecrübe ve birikime sahip olduğu vurgusunu yaptı.
Önceki dönemlerde CHP’de etkin görevlerde bulunan, 2 dönem İl Yöneticiliği, 1 dönem İl Disiplin Kurulu Başkanlığı ve son dönem İl Genel Meclisi Başkanlığını yürüten Cavit Arı, bu birikim ve deneyimi partisine ve Türk siyasetine taşımaktan onur duyacağını dile getirdi.
Görev başında kalan İl Yöneticilerinden her birinin İl Başkanlığı görevini layıkıyla yerine getirebilecek yetkinlikte ve fedakarlıkta olduğunu belirten Arı, göreve geldiklerinden bu güne kadar oluşturulan birliğin ve koordinasyonun sarsılmadan sürdürüleceğine inancının tam olduğunu vurguladı.
İstifa kararına Yönetim Kurulundan itiraz gelmemesi üzerine Cavit Arı, son İl Yönetim Kurulu toplantısını 10 Şubat tarihinde gerçekleştirmiş oldu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...