Reklamsız Sözcü

CHP İzmir milletvekili adayı Tacettin Bayır kimdir?

Tacettin Bayır, dün yapılan CHP milletvekili ön seçimlerinde İzmir'den 5. sıradan listeye girdi. CHP İzmir İl Başkanı olan Tacettin Bayır kimdir?

android-time 14:39
CHP İzmir milletvekili adayı Tacettin Bayır kimdir?
Tacettin Bayır, dün yapılan CHP milletvekili ön seçimlerinde İzmir'den 5. sıradan listeye girdi. CHP İzmir İl Başkanı olan Tacettin Bayır kimdir?

CHP, milletvekili adaylarını belirlemek üzere Türkiye çapında 41 ilde ve 45 bölgede ön seçim yaptı. İzmir 1. bölge milletvekili ön seçiminde Tacettin Bayır 4. sıradan girdi listeye. Tacettin Bayır, CHP İzmir milletvekili adayı oldu. Peki Tacettin Bayır kimdir?

İzmir 1. bölge-6 vekil çıkardı:

1- KONTENJAN
2- Musa Çam
3- KONTENJAN
4- Tacettin Bayır
5- KONTENJAN
6- Ali Yiğit
7- Murat Bakan
8- Muhsin Kurt

TACETTİN BAYIR KİMDİR?

1961 yılında İzmir’de doğan Tacettin Bayır, CHP İzmir İl Başkanıdır. 1983 yılında SODEP’e üye olarak kuruluş çalışmalarında görev aldı. Tacettin Bayır, 1984-1986 yılları arası SHP Konak İlçe Esnaf Komisyon Başkalığı yaptı. 1988-1990 döneminde Konak Halkevleri Başkanlığı ve Halkevleri İl Koordinasyonu Kurulu Başkanlığı yapan Tacettin Bayır, daha sonra SODEP-Halkçı Parti Birleşmesinden oluşan SHP-CHP Birleşmesi dahil birçok kez ilçe, il, kurultay delegelikleri yaptı.

Üç dönem İzmir İl Başkanlığı Danışma Kurulu üyeliği ve İl Seçim propagandisti olarak seçimlerde görev aldı. Tacettin Bayır, 1999 Milletvekili seçimlerinde ön seçimde aday olup 43 aday arasından 7. olmasına rağmen seçilemedi. Bu süreçte muhtelif sivil toplum örgütlerinde yöneticilik görevlerinde bulundu. Şu anda Ulusal Sanayici İş Adamları Derneği (USIAD) İzmir Temsilciliği ve Fahrettin Altay Spor Kulübü’nün Başkanlığını yapmakta olan Tacettin Bayır, 17 Ocak 2011 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından CHP İl Başkanlığı görevine atandı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more