Reklamsız Sözcü

CHP’den 17 Aralık teklifi

CHP'li Tanal, 17 Aralık tarihinin "Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Günü" ilan edilmesi için kanun teklifi verdi

android-time 10:45
CHP’den 17 Aralık teklifi
CHP'li Tanal, 17 Aralık tarihinin "Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Günü" ilan edilmesi için kanun teklifi verdi

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, 17 Aralık 2013'te yaşanan Rüşvet ve Yolsuzluk olaylarının toplumun devlete olan güveninde çok ciddi yaralanmalar meydana getirdiğini belirterek, devletin önceliklerinin arasında yolsuzluk ve rüşvetle mücadelenin olması gerektiğini ve toplumun devlete olan güvenini arttırmak için yasal düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Halkın ve bireyin devlete vergisini vererek görevlerini yerine getirirken Devletin de bu vergilerin nerelere harcandığını şeffaf ve objektif olarak belirtmesi gerektiğinin altını çizen Tanal, devletin topluma karşı yolsuzluk ve rüşvet konusundaki hassasiyetini göstermesi için 17 Aralık'ın “Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Günü” olarak resmi tatil ilan edilmesi amacıyla hazırladığı 2429 Sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini TBMM'ye sundu.

Mahmut Tanal’ın değişiklik gerekçesi şöyle:

“Halk ve birey devlete vergisini vererek görevlerini yerine getirirken, devletin de bu vergilerin nerelere gittiğini şeffaf ve objektif olarak devletin belirtmesi gerekir. Devletin, Topluma karşı Yolsuzluk ve Rüşvet konusundaki hassasiyetini göstermesi için 17 Aralık'ın “Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Günü” olarak resmi tatil ilan edilmesi hedeflenmiştir”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:0116.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more