Sözcü Plus Giriş

CHP’den ‘kaynak’ yanıtı

Hamzaçebi: “Bizim vaatlerimizin toplam maliyeti 149 milyar değil, toplam 57 milyar liradır.”

Güncellenme: 16:49, 14/05/2015
CHP’den ‘kaynak’ yanıtı

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, partisinin seçim vaadleri için nereden kaynak bulacına yönelik tartışmalarına yanıt verirken “Bizim vaatlerimizin toplam maliyeti 149 milyar değil, toplam 57 milyar liradır” dedi.

İstanbul 1. bölgedeki seçim çalışmalarını sürdüren CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Beykoz Tokatköyü’nde esnaf ziyaretleri yaptı, vatandaşların sorularını yanıtladı.

CHP olarak 3.3 milyon aileye ayda en az 720 liralık bir gelir vaat ettiklerini belirten Hamzaçebi, “Biz enflasyonu yüzde 5’e indireceğiz” dedi.
Kaynak tartışmalarına yanıt veren Hamzaçebi, “kuruşu kuruşuna hesapladık” diyerek şöyle dedi:
“Bakın bizde yuvarlak laf olmaz. Bize seçim vaatlerimizin kaynağını soruyorlar. Uzman kadrolarımız hepsini kuruşu kuruşuna hesapladı. Biz hesapsız kitapsız iş yapmayız. Onların dediği gibi bizim vaatlerimizin toplam maliyeti 149 milyar değil, toplam 57 milyar liradır. Kredi kartı borcu faizini silmenin, kamudaki taşeronu bitirmenin, 800 bin kişiye iş garantili eğitim vermenin bütçeye hiçbir maliyeti yoktur.
2008’den bu yana esnafın durumu kötüye gidiyor. Biz ise esnafa bir yıl boyunca ödediği vergi ve primler kadar faizsiz kredi olanağı sağlayacağız.