Sözcü Plus Giriş

CHP’li kadın aday pazarda

CHP'nin Bartın'da 2. sıradan aday gösterdiği 26 yaşındaki avukat Aysu Bankoğlu seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Güncellenme: 11:23, 19/05/2015
CHP’li kadın aday pazarda

BARTIN’da seçim çalışmalarını sürdüren CHP’nin 2’nci sıra milletvekili adayı avukat 26 yaşındaki Aysu Bankoğlu, pazar gezip, burada esnafın sorunlarını dinledi.

Bartınlı ailenin kızı Aysu Bankoğlu, 2012’de Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olup 2 yıl İstanbul’da avukatlık yaptıktan sonra, 7 Haziran seçimleri için Bartın’da CHP’den 2’nci sırada milletvekili adayı gösterildi. Ülke genelinde en genç milletvekili adayları arasında yer alan Bankoğlu, seçimler yaklaşırken çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bankoğlu, 1'inci sıra adayı mevcut milletvekili Rıza Yalçınkaya ile birlikte Kozcağız Beldesi'ndeki pazaryeri esnafından destek istedi. Yalçınkaya ile birlikte pazarı gezen Aysu Bankoğlu, kadınlarla yakın diyalog kurdu. Kadın pazarcı esnafı Bankoğlu'na sarılıp başarı dileğinde bulundu. Kadınların çilek, erik gibi ikramlarını geri çevirmeyen Bankoğlu, onların sorunlarını dinleyip seçilmesi halinde elinden geleni yapacağını söyledi. Bankoğlu, beldedeki kahvehaneleri de gezerek seçmenlerden oy istedi.

Gençler adına milletvekili adayı olduğunu ve seçilerek Meclis'e gideceğine inandığını belirten Bankoğlu, şöyle konuştu:

“Türkiye'de hem gençlerin hem de kadınların sesi olmak için hem de gelecek nesillere saygı duyulacak bir geçmiş bırakmak için çalışmak istiyorum. Bu yüzden adaylığımı koydum. Vatandaşlarımızdan genç ve kadın olduğum için onurlu bir ilgi var. Özellikle kırsal kesimde hanımların büyük ilgisiyle karşılaşıyorum. Bu yüzden çok mutluyum. Çalışmalarımız çok keyifli geçiyor. Vatandaşlarımız bana ‘seni televizyonda gördük, çok daha zayıfmışsın’ gibi şeyler söylüyor. Bekar olup olmadığımla ilgili çok ilginç tepkiler alıyorum. Özel hayata ilgi söz konusu.”(DHA)