Sözcü Plus Giriş

CHP’li Kök’ten oda başkanlarına ziyaret

CHP Antalya milletvekili adayı Devrim Kök, Serik'te esnaf odalarını ziyaret ederek, oda başkanları ve yöneticilerle görüştü.

Güncellenme: 10:28, 05/05/2015
CHP’li Kök’ten oda başkanlarına ziyaret

CHP adayı Devrim Kök, Serik Pazarcılar Odası Başkanı Erdal Çam, Serik Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Bayar Savran, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Cesur’u partilileriyle birlikte ziyaret etti. Devrim Kök, buralarda yaptığı konuşmada 7 Haziran seçimlerinin önemine işaret etti.

Toplumun her katmanını mümkün olduğu kadar ziyaret etmeye çalıştıklarını anlatan Devrim Kök, “Tabi ki sizin sorunlarınızı, dertlerinizi dinliyoruz. Bunları parlamento çatısı altında yapabileceğimizi değerlendireceğiz, sizlerle tekrar görüşerek değerlendireceğiz. Şimdiye kadar bu sorunlar hep Ankara’dan çözülüyordu. Sizlerin görüşü alınmadan yapılıyordu. Biz bunu tersine çevirerek sivil toplum örgütlerinin sorunlarını Ankara’da değil yerinde sizlerle birlikte tespit edip çözeceğiz” dedi.
Ak Parti hükümetinin sendikaya, örgütlenmeye ve küçük esnafa karşı olduğunu savunan Devrim Kök, şöyle dedi:

“Ekonomi iyi gidiyorsa en iyi yaşaması gereken esnaflardır. Ülkenin çivisini yerinden çıkarttılar. Hiç kimse mutlu değil. Esnaf mutlu değil. Ama Ak Parti iktidarı Türkiye’nin ekonomisi başta olmak üzere her şeyin çok güzel olduğunu söylüyor. Halkın içine girdiğin zaman insanların içinde bir korku olduğu görülüyor. Bir koalisyon hükümeti görülüyor. AKP gidiyor.”