Sözcü Plus Giriş

‘Çocuk İşçiliğine Son’ çağrısı

1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarında 'Çocuk İşçiliğine Son' dövizi taşıyarak yürüyen minikler büyük ilgi gördü.

Güncellenme: 16:03, 01/05/2015
‘Çocuk İşçiliğine Son’ çağrısı

MUĞLA’da, 13 ilçeden yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarında ‘Çocuk İşçiliğine Son’ dövizi taşıyarak yürüyen minikler büyük ilgi gördü.

Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde düzenlenen 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarında Tertip Komitesi’nin çağrısı üzerine binlerce kişi, Şehit Asteğmen Yıldıray Çeltikoğlu Caddesi üzerinde bir araya geldi. Siyasi partiler ve birçok sendikanın da katıldığı kutlamalar, ‘İnsanca, Özgürce, Kardeşçe, Yaşam’ adı verilen yürüyüşle başladı. CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün,

CHP’li Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve birçok ilçe belediye başkanının katıldığı yürüyüşte, “Gün gelecek, devran dönecek, AKP halka hesap verecek”, “Direne direne kazanacağız”, “Yaşasın 1 Mayıs”, “Susma sustukça sıra sana gelecek”, “AKP’nin imamı, kaça sattın vatanı” sloganları atıldı. Kutlamalarda en fazla ilgiyi ‘Çocuk İşçiliğine Son’ dövizi taşıyarak yürüyen minikler çekti.

Nevşehir'de yağmurlu 1 Mayıs

Nevşehir’de yağmurlu 1 Mayıs

Taksim'i yarı açık cezaevine çevirdiler

Taksim'i yarı açık cezaevine çevirdiler

Eski Garaj Alanı’nda bir araya gelen işçiler, yerel sanatçıların verdiği konserler ile keyifli vakit geçirdi. Az sayıda polis ekibinin güvenlik önlemi aldığı kutlamalar, olaysız bir şekilde sona erdi.