Sözcü Plus Giriş

Foto: Yenimahalle Belediyesi

Her geçen gün yeni bir projeye imza atan Yenimahalle Belediyesi, inşaatına başladığı “Evrensel Değerler Çocuk Müzesi” için çalışmalara hız kesmeden devam ediyor.
Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nin alt katında bin 600 metrekare alan üzerine inşa edilen müzede denetimde bulunan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, en kısa sürede yapımı tamamlanacak olan müzeyi inceledi.

MEB’E UYGUN

Müze inşaatını gezen Yaşar, “Müzede oluşturulan tüm bölümler MEB müfredatına uygun, eğitimi destekler ve bilimsel içerikli olacak. Sağduyulu çözümler üretebilen, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerisi gelişmiş parlak zihinler bu müzede yetişecekler. Müze, aynı zamanda engelli ziyaretçilerin de kullanımına uygun olarak yapılmaktadır. Bizim amacımız bilim, sanat ve toplumla ilgili eğlenceli oyunlar, ilham verici sergiler ve çocukların bireysel farklılıklarına göre çeşitli keşfetme etkinliklerini içeren programlarla çocuklarımızın merak duygularını, hayal güçlerini, yaratıcılıklarını geliştirmek” dedi.

ÇOCUKLAR OYNAYARAK ÖĞRENECEK
Müzede sorumluluk, yardımseverlik, saygı, doğruluk, hoşgörü, sevgi ve dostluk temaları işlenirken, çocuklar bu müze sayesinde daha da bilinçlenecek. Çocuklara bu temel değerlerin önemini anlatacak hikaye temalarıyla, çocuklar oynayarak ve deneyimleyerek öğrenecek.