Abdullah Cömert davası ertelendi

Gezi eylemleri sırasında öldürülen Abdullah Cömert davası sona erdi.

Abdullah Cömert davası ertelendi

Müdahil avukatlardan Can Atalay’ın belgeye ilişkin soru yöneltebilmek için dosyanın dizi pusulasına bağlanması talebi kabul edildi. Bir sonraki duruşmada 11 cd ile dosyanın incelenmesi ve çapraz sorgunun yapılması yönünde de karar alındı. Abdullah Cömert davasında mahkeme başkanı daha sıkı güvenlik için başvuru yapacağını belirtti. Sanık polis Ahmet Kuş duruşmalara uzaktan katılmaya devam edecek. Bir sonraki duruşma ise 1 Nisan’a ertelendi.

DAVADA YAŞANANLAR

Gezi Direnişi'nde Hatay'da 2 Haziran 2013 tarihinde polisin attığı gaz bombasının başına çarpması sonucu yaşamını yitiren Abdullah Cömert davasının üçüncü duruşması Balıkesir Adliyesi'nde görülüyor. Aile polisin ve heyetin tavrını protesto etti.

‘Güvenlik’ gerekçesiyle Hatay’da görülmeyen, üzerine bir de izleyiciye kapatılan davanın 3’ncü duruşması da polis gölgesi altında. Twitter kullanıcısı Selda Alkan (@seldaalkan)’ın davadan aktardığı bilgiye göre polis aileleri tek tek ‘fişledi’. Dayanışmak için gelen kimse içeri alınmadı. Sami Elvan, Ali Ayvalıtaş Cömert ailesiyle dayanışmak için duruşmaya geldi. Ancak polis mahkeme kararını gerekçe göstererek aileleri içeri almadı. Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan ise bayıldı. Cömert ailesi “Bizi de öldürün bitsin bu çile” diye isyan etti.

HEYETE PROTESTO

Destek için gelenlerin salona alınmaması, polisin yarattığı gerilim aile tarafından protesto edildi. Abdullah Cömert’in ağabeyi Zafer Cömert, “19 saat yoldan geldik. Polis salonda bizi hırpaladı arkamızı dönerek sizi bir dakika protesto ediyoruz” dedi. Salondakilerin tümü ayağa kalktı, mahkeme heyetine arkasını dönerek protestoya katıldı. Bir dakikalık protestonun ardından müdahil avukatların kimlik tespiti işlemlerine başlandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...