Sözcü Plus Giriş

Hatay’ın İskenderun ilçesinde AKP ilçe binasının bulunduğu Ulucami Caddesi’nde saat 18.50 sıralarında binanın karşısında bulunan çöp konteynırında patlama meydana geldi.

PATLAMA PANİĞE NEDEN OLDU
Konteynırın çöp aracına boşaltıldığı sırada büyük bir gürültüyle meydana gelen patlama paniğe neden oldu. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis çevrede güvenlik önlemi alırken, bomba uzmanları patlama yerinde inceleme yaptı. İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

MİLLETVEKİLİ PATLAMA ANINDA BİNADAYDI!
AKP Hatay Milletvekili Mehmet Alğan’ın patlama sırasında gençlik kollarıyla birlikte parti binasında toplantıda olduğu öğrenildi. Olay yerine gelerek Emniyet Müdürü Balcı’dan bilgi alan Alğan, “Toplantı sırasında büyük bir gürültü duyduk. Sahil tarafından geldiğini düşünerek dışarı çıktık. Partimizin karşısındaki çöp konteynırında patlama olduğunu gördük. Burnumuza karpit kokuları geliyor. Soda şişelerine sıkıştırılmış gibi bir şey” dedi.

GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATILDI!
Bomba imha uzmanları çöp aracındaki çöpleri boşaltarak inceleme yaptı. Patlamada herhangi bir hasar olmadığı bildirilirken geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Yayınlanma Tarihi:21:44,