Sözcü Plus Giriş

Konya’da çöpten plastik toplayanların bulduğu bebeğin 2 gün önce doğduğu tahmin ediliyor. Olay yerine gelen emniyet ekipleri kız bebeğin, ölmeden önce mi, yoksa öldükten sonra mı çöplük alana terk edildiğini tespit etmek için otopsi raporu istedi. Raporun sonucu ise yürek yaktı. 2 günlük bebek açlıktan ölmüş…

Olay, bugün saat 05.00 sıralarında merkez Karatay İlçesi Aslım Çöplüğü’nde meydana geldi. Çöplük alanda plastik atık toplayanlar, çöpler arasında kundaklanmış halde bebek buldu.

Bunun üzerine polis ve sağlık görevlilerine haber verdi. Sevk edilen sağlık görevlileri 2 gün önce doğduğu tahmin edilen kız bebeğin, ölü olduğunu saptadı. Polisin yaptığı inceleme ardından bebeğin cesedi otopsi yapılmak için Dr. Faruk Sükan Çocuk ve Kadın Doğum Hastanesi’ne kaldırıldı.

 AÇLIKTAN ÖLMÜŞ

Yapılan otopsisinde açlıktan öldüğü ortaya çıktı. Doğumdan sonra çöplük alana terk edildiği tahmin edilen bebeğin, karnında ‘anne sütünün’ dahi bulunmadığı belirlendi. Doğumun hastanede yapıldığı üzerine duran polis, bebeği terk eden annenin kimliğini belirlemek için çalışmasını sürdürüyor.

 

DHA

Son güncelleme: 12:50 30.06.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more