Sözcü Plus Giriş

D-100’e çıkan ineklere servis aracı çarptı

Kocaeli'de D-100 Karayolu'nun Dilovası İlçesi geçişinde içinde Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin bulunduğu servis midibüsü yola çıkan 3 ineğe çarptı.

Güncellenme: 09:17, 31/03/2015
D-100’e çıkan ineklere servis aracı çarptı

İneklerin telef olduğu kazada midibüste bulunan 20 öğrenciden 4’ü hafif yaralandı.

Kaza saat 22.00 sıralarında D-100 Karayolu’nun Taşvancıl- Dilovası arasında meydana geldi. Kocaeli Üniversitesi’nde ikinci öğretim öğrencilerini İstanbul’a götüren Fatih Karahan yönetimindeki 34 VP 9854 plakalı midibüs, karanlıkta aniden önüne çıkan 3 ineğe çarptı. Çarpma sonucu midibüsün ön tarafı hasar görürken, inekler de yola savrularak telef oldu, araçta bulunan 20 öğrenciden 4’ü de hafif şekilde yaralandı. Bu arada aynı istikamete giden yine aynı üniversite öğrencilerini taşıyan bir başka servis midibüsü ile bir otomobil de kazaya karıştı. Ancak bu araçlarda yaralanan olmadı.

Kazanın ardından olay yerine gelen polis ve Karayolları ekipleri, telef olan inekleri yol kenarına çekerken, minibüs de yapılan tespitlerin ardından olay yerinden kaldırıldı. Karayolları yetkilileri, aynı bölgede başıboş dolaşan ineklerin daha önce de kazalara yol açtığını söylediler.

DHA