Dava açan eski çalışanını öldürdü

İstanbul'da ayrıldığı işyeri sahibine dava açan bir kişi, eski patronu tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Şüpheli ve oğlu gözaltına alındı.

Dava açan eski çalışanını öldürdü

Habip ATAM / İSTANBUL

Olay, 2 Haziran’da Bakırköy, Yeşilköy’deki boş bir alanda meydana geldi. İddiaya göre, 46 yaşındaki Hasan Gördü, eski patronu Hakan S., tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Cinayetle ilgili İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü soruşturma başlattı. Cinayet Büro Amirliği dedektiflerince yapılan çalışmada olayın ayrıntıları da ortaya çıktı. Buna göre, Hasan Gördü, uzun yıllar Hakan S.’nin yanında çalıştıktan sonra işten çıkarıldı. Gördü, eski patronu hakkında, iş mahkemesine dava açtı. Hakan S.’nin 25 yaşındaki oğlu, Erdem S., bunu duyunca, Hasan Gördü’yü darp etti. Gördü, bu sefer de darp edildiği için savcılığı gitti. Erdem S., polisin kendisini aradığını öğrenince, Hasan Gördü’nün çalıştığı işyerine gitti. Babalarının dövülmesini sindiremeyen, Gördü’nün 2 oğlu Erdem S.’yi darp etti. Oğlunun dayak yediğinden haberdar olan bana Hakan S., arkadaşı Hanifi A.’dan aldığı bıçakla, eski çalışanı Hasan Gördü’yü öldürdü.

Cinayet dedektifleri 5 Haziran’da Hanifi A.’yı gözaltına aldı. Suç aletini temin eden şüpheli, sevk edikdiği adli makamlarca tutuklandı. Baba ve oğlu ise 9 Haziran’da yakalandı. Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen şüpheliler emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...