Deniz otobüsü karaya oturdu

Bodrum'da,sabah saatlerinde başlayan ve akşam saatlerine doğru etkisin daha da arttıran fırtına hayatı olumsuz etkiledi.

Deniz otobüsü karaya oturdu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, fırtına nedeniyle bağlı bulunduğu tonozdan kurtularak yaklaşık 1 mil sürüklenen “Ege Prenses” adlı boş deniz otobüsü Mantar Burnu’nda karaya oturdu. Sol tarafında maddi hasar meydana gelen deniz otobüsünü kurtarmak için çalışma başlatılacağı bildirildi.

Bodrum’da,sabah saatlerinde başlayan ve akşam saatlerine doğru etkisin daha da arttıran fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Saatteki hızı 70 kilometreyi bulan fırtına İçmeler Mevkisi’nde, motor arızası nedeniyle karadan 200 metre açıktaki Bodrum Ekspress Lines şirketine ait “Ege Prenses” adlı deniz otobüsünün bağlı bulunduğu tonozdon kurtulmasına neden oldu. 35 metre uzunluğundaki 116 yolcu kapasiteli deniz otobüsü yaklaşık 1 mil uzaklığa sürüklenerek Mantar Burnu’nda karaya oturdu. İçinde kimse bulunmadığı belirlenen feribotun sol tarafında hasar meydana geldi.

Deniz otobüsünün geçen ay da sürüklenerek hasar gördüğünü belirten Bodrumlu denizcilerden Mustafa Demir, “Bu feribotu tamir amaçlı koyun girişinde bırakıyorlar. Ancak, buranın emniyetli olmadığını geçen ay gördüler. Sahip çıkmazlarsa fırtına deniz otobüsünü parçalayacak” dedi.

Bodrum ile Yunanistan’a ait İstanköy (Kos) Adası arasında yolcu taşımacılığı yapan feribotun kurtarma çalışmaları için hazırlık yapılırken, Bodrum Liman Başkanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı da soruşturma başlattı.

Aynı deniz otobüsü geçen 30 Aralık akşamı fırtınada yine bağlı bulunduğu tonozdan kurtularak iki mil sürüklenmiş, Hızır Reis feribotu tarafından çekilerek parçalanmaktan son anda kurtarılmıştı. (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...