Reklamsız Sözcü

Didem Balçın kimdir?

Didem Balçın, Beyazıt Öztürk'ün sunuculuğunu yaptığı Beyaz Show'un bu haftaki konuklarından biri. Peki Didem Balçın kimdir?

android-time 16:15
Didem Balçın kimdir?
Didem Balçın, Beyazıt Öztürk'ün sunuculuğunu yaptığı Beyaz Show'un bu haftaki konuklarından biri. Peki Didem Balçın kimdir?

Didem Balçın, ünlü komedyen Beyaz’ın hazırladığı ve sunuculuğunu yaptığı sohbet programı Beyaz Show’a katılıyor. Diriliş: Ertuğrul dizisinde Selcan Hatun karakterini başarılı bir şekilde canlandıran Didem Balçın, aynı dizide rol alan arkadaşları ile birlikte programda bilinmeyenleri, merak edilenleri cevaplandıracak. Peki Didem Balçın kimdir?

DİDEM BALÇIN KİMDİR?

Didem Balçın, 18 Mayıs 1982 tarihinde Ankara'da doğmuştur. İstanbullu olan annesi Nur Balçın, 1975 yılında Japonya'da düzenlenen Miss Beauty'de Türkiye'yi temsil etti. TRT Radyosu'nda çalışan babası Gazianteplidir. Didem Balçın, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro ve Oyunculuk Bölümünden mezun oldu. Taksim-Tünel tarafında ablası ile birlikte “Doda Sanat” adlı bir okul açtı.

2007 yılında Haluk Bilginer ve Sumru Yavrucuk'un başrolllerinde oynadığı “Sevgili Dünürüm” adlı dizide Didem rolünü oynayan Didem Balçın, sahneyi Engin Altan Düzyatan, Cengiz Bozkurt, Rojda Demirer, Halil Sezai Paracıkoğlu, Nevra Serezli, Aylin Kontante ile paylaştı.

Didem Balçın, 2011 yılında “Firar” adlı dizide Gönül karakterini canlandırırken Caner Cindoruk, İsmail Hacıoğlu, Engin Şenkan, Ece Çeşmioğlu, Eda Özerkan, Haldun Boysan ile beraber rol aldı.

2014 yılında “Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı” adlı sinema filminde Timur Acar, Şevket Çoruh, Gürkan Uygun, Ceyhun Yılmaz, İlker Ayrık başrolleri paylaşırlarken Didem Balçın da Fatma karakterini canlandırmıştır.

10 Aralık 2014 tarihinde TRT 1'de başlayan “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Engin Altan Düzyatan, Ertuğrul Gazi'yi canlandırırken Esra Bilgiç, Halime Hatun karakterini canlandırdı. Diğer rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut gibi isimler rol aldı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more