Dolar kuru son durum: Dolar yine rekor kırdı ve 2,50 olabilir!

Cumhurbaşkanının açıklamaları sonrasında dolar kuru bir kez daha rekor kırdı. Dolar kurunun 2,50 TL'ye gelebileceği söyleniyor.

Dolar kuru son durum: Dolar yine rekor kırdı ve 2,50 olabilir!

Dolar kuru yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Dolar kuru Cuma günü 2,4483 TL ile rekor kırmış ; daha sonra ise  uzaklaşan kur sabah dün saatlerinde 2,39 seviyelerinden işlem gördü. Ancak daha sonra kademeli olarak yükselen kur Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faiz ve Merkez Bankası ile ilgili açıklamaları sonrası dolar kuru 2,46’yı aşarak tüm zamanların en yüksek düzeyine çıktı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, faizin enflasyona göre ayarlanamayacağını belirterek Merkez Bankası’nı eleştirdi ve “Merkez Bankası bağımsız olunca gelinen nokta bu. Bizim daha iyi bir noktayı yakalamamız lazım” dedi.

“2,50’YE GİTMESİ MÜMKÜN”

Bir bankanın döviz masası müdürü, “Açıklamaların bağımsızlık ile ilgili bölümü piyasadaki tepkiyi tetikledi. Aslında sabah Zeybekci’nin açıklamaları kaldırılabilir düzeydeydi. Erdoğan’da faiz konusundaki düşüncelerine bugün yeni bir bakış açısı getirmedi aslında. Ancak ‘Bağımsız bir TCMB ile yapılabilen bu’ açıklaması sert bir tepkiye neden oldu” dedi. Bankacı TL’deki değer kaybının devam edebileceğini, dolar / TL paritesinin 2,45, 2,47 ve 2,50 seviyelerinin test edilmesinin önümüzdeki günlerde mümkün olduğunu belirtti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...