Reklamsız Sözcü

E Devlet Girişi ile BİMER Başvuru Sonucu Öğrenme

E devlet girişi ile BİMER'e yaptığınız başvuruyu takip edebilirsiniz. işte BİMER başvurusu hakkında detaylar...

android-time 08:00
E Devlet Girişi ile BİMER Başvuru Sonucu Öğrenme
E devlet girişi ile BİMER'e yaptığınız başvuruyu takip edebilirsiniz. işte BİMER başvurusu hakkında detaylar...

Bimer nedir? Hükümet tarafından yapılan çalışmalar ile birlikte kurumlar tarafından sunulan hizmetlerin e devlet bünyesinde toplanması sağlanırken, aynı şekilde Başbakanlık tarafından kişilerin yaşadığı sorunlarda Başbakanlık'a direk ulaşabilmesi için özel bir sistem kurulmuştur. Bimer yani Başbakanlık İletişim merkezi adı verilen bu sistem ile pek çok soruna çözüm getirilirken, yaşanılan haksızlıklara karşı, savunma imkanı ve devlet tarafından korunma şansı elde edilmiştir.

E devlet üzerinden işlem yapacak kişilerin üyelik ile hizmetlerden yararlanabileceğini unutmaması gerekir. Üyelik girişi olmadan herhangi bir işleme müsaade edilmemektedir. Bu nedenle ilk olarak üye girişinin yapılması ardından da hizmetler arasından alınmak istenen bilgilere göre seçim yapılması gerekir. Herhangi bir sınırlamanın olmadığı devlet portalında, tüm hizmetler üzerinden sırasıyla işlem yapmak mümkündür. Böylece kişilerin ihtiyaçlarına yönelik sunulan hizmetlerden yararlanılarak, kolay bir şekilde online olarak çözüm bulunması oldukça kolaydır.

BİMER Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?
Online olarak BİMER ile ilgili işlem yapacak kişilerin e devlet girişi yapmasıgerekmektedir. E devlet aracılığı ile yapılabilecek olan başvuru ve sorgulama işlemleri sonucunda kişilerin tüm ihtiyaçlarını giderebilmesi mümkündür. Böylece hem yaşanılan sorunlar için Başbakanlık aracılığı ile çözüm bulunabilir hem de işlemde olan talepler hakkında takip işlemleri gerçekleştirilebilir. Başvuru aşamasında kişilerin tüm kimlik detaylarını online forma girmesi gerekir.

BİMER Nedir?
Başbakanlık İletişim Merkezi olarak açılarak hizmete sunulan BİMER, vatandaşların direk Başbakanlık ile iletişim kurabildiği özel bir sistemdir. Herkesin yararlanabileceği bir hizmet olan BİMER için kişilerin online olarak e devlet üzerinden işlem yapması yeterli olacaktır. Bu açıdan BİMER ile ilgili tüm işlemlere e devlet üzerinden erişim sağlanabileceği gibi başvuru yapma ya da başvuru sorgulama adımların da da e devletten yardım alınabilir. Vatandaşlaryaşadığı her türlü sorunda başvurabileceği ve yardım alabileceği online sistem, bugüne kadar çok iyi dönüşler almış durumdadır.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5726.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more