Reklamsız Sözcü

E Devlet Girişi ile Günlük Döviz Kurları Öğrenilebilir

E devlet günlük döviz kurları konusunda da yardım alınabilen bir sistemdir. E devlet üzerinden güncellenen günlük döviz kur bilgilerine erişebilirsiniz.

android-time 09:25
E Devlet Girişi ile Günlük Döviz Kurları Öğrenilebilir
E devlet günlük döviz kurları konusunda da yardım alınabilen bir sistemdir. E devlet üzerinden güncellenen günlük döviz kur bilgilerine erişebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından e devlet üzerinden günlük döviz kurları paylaşımı yapılır. Kişiler kur bilgilerini öğrenmek için ilgili sayfaya giriş yapabilir. Herhangi bir üyelik gerektirmeyen ve e devlet üyeliği olmayan kişilerin de işlem yapabildiği sayfada iki farklı veri barındırılır. Merkez bankası kurları yanında çapraz kur bilgileri de sistemde yer alır. Gib.gen.tr  sitesinde detaylı olarak nasıl giriş yapılacağı anlatılan e devlet girişi ile  kur sorgulama işlemleri turkiye.gov.tr üzerinden öğrenilebilmektedir.

E-DEVLET GÜNLÜK DÖVİZ KURLARI SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

E Devlet Merkez Bankası Kurları

Merkez bankası tarafından güncellenen son kur bilgileri için sitedeki sayfaya erişim sağlandığında veriler incelenmelidir. Sayfanın genel görünümü şöyledir:

Kişiler farklı para birimlerine ait değerleri tek bir ekranda görebilir. Fakat belirtilen sistemde güncelleme tarih ve saatlerine dikkat edilmelidir. Sayfanın üst kısmında yer alan bölümde kurların 15.30'dan sonra güncellendiği ifade edilir. Sorgulama blog sitesinde döviz kuru sorgulama yazısında kurların anlık olarak güncellenmediği yazar. Kişiler anlık döviz kurlarını öğrenmek için e devleti kullanmamalıdır. Bu bölümdeki güncellemeler çok daha uzun aralıklarla yapılır. Bu nedenle özellikle ticari işlerde kişiler e devlet dışındaki kaynakları kullanmalıdır.

E Devlet Çapraz Kurlar

E devlet aracılığı ile aynı zamanda çapraz kurlar da öğrenilir. Çapraz kur sayfası ise şöyledir;

Çapraz kurları bölümünde resimde de görüldüğü üzere farklı para birimlerinin birbirlerine oranları gösterilir. Döviz kurları bölümünde tüm para birimlerinin Türk Lirası'na oranı gösterilirken, çapraz kurlar bölümünde farklı kurların birbirlerine oranları paylaşılır. TL dışındaki işlemlerde çapraz kurlar bölümü kullanılmalı ve tablodaki veriler incelenmelidir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 08:4328.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more