Reklamsız Sözcü

E Devlet Girişi ile IMEI Sorgulama

E devlet üzerinden telefonlar için IMEI sorgulama yapılabilir. E devlet IMEI sorgulama ve diğer hizmet detayları haberimizde…

android-time 08:56
E Devlet Girişi ile IMEI Sorgulama
E devlet üzerinden telefonlar için IMEI sorgulama yapılabilir. E devlet IMEI sorgulama ve diğer hizmet detayları haberimizde…

E devlet aracılığı ile sadece resmi hizmetler değil, özel kurumların hizmetleri de sunulmaktadır. Bu açıdan kişilerin hizmetlerden yararlanmak için yapması gereken e devletgirişidir. Giriş sonrasında kolay bir şekilde hizmetler üzerinden bilgi alınarak ihtiyaçlar karşılanabildiği için bu konuda herhangi bir sorun yaşanmayacağı gibi tüm bilgi ihtiyaçlarında direk sisteme erişim sağlanabilir.

E devlet üzerinden yapılacak olan işlemlerden birisi de IMEI sorgulama olmaktadır. Cep telefonlarının kayıtlı bir şekilde kullanmasını sağlayan IMEI için online olarak bilgi alınmasını sağlayan IMEI sorgulama sayesinde cep telefonunuzun yasal mı yoksa kaçak mı olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu bakımdan kişilerin özellikle yeni adlığı cihazlar için online olarak e devlet aracılığı ile IMEI sorgulama yapması, bu konuda gerekli olan tüm bilgileri sağlayacaktır.

E devlet aracılığı ile yapılacak olan IMEI sorgulama sonrasında telefonun yasal olmadığı görüldüğünde telefonun alındığı yere başvuru yapılarak gerekli olan işlemlerin yapılması sağlanmalıdır. Aksi halde IMEI sorgulama sonrasında yasal olmadığı görülen telefonlar için belli bir süre tanınmakta ve bu sürenin sonunda telefonunun kullanımı iptal edilmektedir mağdur olmak istemeyen ve IMEI durumunu görmek isteyenlerin e devlet hizmetlerinden yararlanması yararlı olacaktır.

E devlet üzerinden yapılacak işlemlerde giriş yapılması zorunludur. Giriş için e devlet üyeliğinin kullanılması yeterli olacağı gibi üyeliği olmayan kişilerin ilk olarak üyelik işlemlerini tamamlanması gerekmektedir. Üyelik konusunda PTT'de ücretli olarak satılan şifre alınabilir. Şifrenin alınması sonrasında ise direk sisteme giriş yapılarak hizmetlerden yararlanılması mümkün olacaktır. Tüm e devlet hizmetleri üyeliği olan kişiler için kullanılabilir durumdadır. Bu açıdan ihtiyaç dâhilinde farklı hizmetler üzerinden bilgi sağlanabilir. E devlet sayesinde kişilerin kurumlara giderek bilgi almasına dahi gerek kalmadığından dolayı günümüzde IMEI sorgulama gibi hizmetler için e devlet yoğun olarak kullanılmaktadır. Sizler de bu imkândan yararlanabilirsiniz.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:4626.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more