Reklamsız Sözcü

E Devlet Girişi İle İşsizlik Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E devlet aracılığı ile işsizlik maaşı için yapılan başvuru takibi gerçekleştirilir. Kişiler başvuru sonrasındaki tüm durumunu e devlet ile kontrol edebilir.

android-time 07:53
E Devlet Girişi İle İşsizlik Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?
E devlet aracılığı ile işsizlik maaşı için yapılan başvuru takibi gerçekleştirilir. Kişiler başvuru sonrasındaki tüm durumunu e devlet ile kontrol edebilir.

İşsizlik maaşı, sigortalı bir şekilde çalışan fakat işveren tarafından haksız sebeplerle işinden çıkartılan kişilere devlet tarafından sağlanan ödemedir. Sosyal yardım ve güvence olarak işsiz kalan kişilere verilen ödemelerde sigortalılık süresi içerisinde yapılan ödemeler göz önünde bulundurulur. İşsizlik maaşı için kişiler e devlet üzerinden işlem yaparak bilgi alabilir. İssizlikmaasi net blog sitesindeki işsizlik maaşı sorgulama yazısında kişilerin e devlet sistemini kullanarak işsizlik ödeneği ödemesi kontrollerini yapabileceğiniz anlatılmaktadır. Üstelik kişiler işsizlik ödeneği başvurusunu da online olarak yapabilir.

Resimde de görüldüğü gibi e devlet üzerinden işsizlik maaşı ile ilgili hem başvuru hem de başvuru sonrasındaki durumun takip edilmesi için ödeme sorgulama hizmetlerinden yararlanılabilir.

İşsizlik Ödeneği Başvurusu Yapma

İşsizlik ödeneği başvurusu yapmak için Gib gen tr blog sitesindeki e devlet girişi yazısında belirtildiği gibi üyelik girişi yapılmalıdır. Üyelik girişi sonrasında kişilerin başvuru için doldurması gerek form açılır. Formda SSK sicil no, il ve ilçe bilgisi ile işten ayrılış tarihi girilmelidir. Bu bilgilerin girilmesinin ardından ise başvuru yapılabilir. Başvuru konusunda aşağıdaki ekrandaki resim bilgi verecektir.

İşsizlik Ödeneği Ödemesi Sorgulama

İşsizlik ödeneği için başvuru yapan kişiler ise ödenek ödemesi sorgulama için diğer hizmeti seçmelidir. Hizmet seçildikten sonra ise kişilerin işsizlik ödeneği ile ilgili durumu ekranda yer alır. Bu sayede kişiler işsiz kaldıkları süre içerisinde ödeme alarak, maddi açıdan zorlanmadan ilgili dönemi geçiştirebilir. Kişiler bu konuda online olarak yardım alabilir. Yaşanan sorunlarda ise İŞKUR'a konuyla ilgili başvuru yapılabilir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:2507.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more