Reklamsız Sözcü

E Devlet Girişi ile OGS Sorgulama İşlemleri Nelerdir?

E devlet aracılığı ile OGS konusunda da çeşitli bilgiler alınabilir. Özellik OGS geçiş bilgileri gibi detaylarda e devlet üzerinden bilgi sağlanabilir.

android-time 08:17
E Devlet Girişi ile OGS Sorgulama İşlemleri Nelerdir?
E devlet aracılığı ile OGS konusunda da çeşitli bilgiler alınabilir. Özellik OGS geçiş bilgileri gibi detaylarda e devlet üzerinden bilgi sağlanabilir.

Kişilerin otomatik geçiş sistemi için e devlete eklenen yeni hizmet sayesinde e devlet üzerinden işlem yaparak bilgi alması sağlanmıştır. Üyelik girişi sonrasında ücretsiz bir şekilde alınabilen bilgiler sayesinde tüm aboneler durumunu takip edebilir. Gib.gen.tr sitesindeki “E devlet giriş” yazısında belirtildiği gibi üyelik girişi yapılmadan hizmetlerden yararlanılmaz ve bu durum OGS sorgulama için de geçerlidir. OGS için yararlanılacak hizmetler şöyledir:

E-DEVLET OGS SORGULAMA VE DİĞER İŞLEMLER İÇİN TIKLAYINIZ

OGS Geçiş Bilgileri Sorgulama

Geçiş bilgileri sorgulamak için e devlet üzerinden seçim yapan kişiler özel bir sorgulama formuna erişim sağlar. Bu formdaki kişilerin ilk olarak hangi tarihler arasında sorgulama yapacağını belirlemelidir. Bu seçimin yapılması sonrasında ilgili tarihler arasında abonelik üzerinden yapılan tüm geçişler yayınlanır. Kişiler yayınlanan bilgiler üzerinden işlem yaparak durumun takip edebilir. İlgili ekran ise şöyledir;

OGS ihlal Bilgileri Sorgulama

OGS ihlal bilgileri gibi sorgulamalarda kişiler giriş yapmak zorunda olduğundan dolayı zaman zaman şifre sorunları yaşanabilir. E devlet şifresi konusunda kişiler yine PTT'den yararlanabilir. Sonrasında ise tramer.gen.tr sitesinde yayınlanmış olan OGS borç sorgulama gibi işlemler yapılabilir. İhlal bilgileri sorgulama için de yine form doldurulması gerekir.

OGS Hesap Detayı Sorgulama

OGS için tercih edilebilen son hizmet hesap detayı sorgulamadır. İlgili hizmete tıkladıktan sonra ise kişilerin üzerine kayıtlı bulunan tüm araçlar için hesap bilgisi alması sağlanır. Bu açıdan direk açılan ekran üzerinden hesap detayı öğrenilerek, abonelik hakkında bilgi alınabilir. Kişilerin yapacağı tüm işlemler ücretsiz olduğu gibi sadece üyelik gerektirir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 08:4828.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more